• Jednak niektórzy użytkownicy doświadczają po zastosowaniu tego typu marihuany czegoś zupełnie odwrotnego - nieprzyjemnego uczucia dyskomfortu, dysharmonii psychicznej, aw najgorszych przypadkach uczucia ostrej paranoi i strachu. W jednym z badań poświęconych temu zjawisku stwierdzono, że nawet 22% użytkowników jest dotkniętych negatywnym wpływem konopi.

Jednak niektórzy użytkownicy doświadczają po zastosowaniu tego typu marihuany czegoś zupełnie odwrotnego - nieprzyjemnego uczucia dyskomfortu, dysharmonii psychicznej, aw najgorszych przypadkach uczucia ostrej paranoi i strachu . Podobnie jak w przypadku większości doświadczeń lekowych, pierwsze zastosowanie jest absolutnie niezbędne, co często decyduje o przyjemności lub odwrotnie, dyskomforcie odczuwanym podczas przyszłych aplikacji. Zrozumiałe jest więc, że jeśli ktoś pierwszy raz zażyje zbyt dużą dawkę THC w towarzystwie osób, które nie czują się dobrze nawet w trzeźwości, to jego doznania nie będą podwójnie euforyczne i nie spieszy się. do dalszego użytku około dwa razy.  

„Powiedzmy, że przez jakiś czas lubisz efekty marihuany, ale coś się zmieniło i efekt THC nagle wydaje się uciążliwy i nieprzyjemny. O co w tym wszystkim chodzi? ”  

palenie marihuany marihuany

Czynniki wpływające na efekt i działanie marihuany medycznej  

Oczywiście istnieje dosłownie wiele czynników, które mogą wpływać na wynikowy wpływ marihuany na organizm i psychikę użytkownika. Do absolutnie najważniejszych można zaliczyć trzy poniższe czynniki. (Uwaga - b avim tutaj wyłącznie na wpływ odmian o bardzo wysokiej zawartości THC . Nie bierzemy pod uwagę czynników zmiennych, takich jak różne terpeny i proporcje THC: CBD)  

Wiek: Wiele osób uważa, że działanie konopi jest przyjemniejsze w okresie dojrzewania niż w wieku dorosłym  

Receptory opiatowe: ilość i rozmieszczenie receptorów opiatowych w mózgu wpływa na wynikowy efekt marihuany  

Receptory CB1 i ich umiejscowienie: rodzaj komórek mózgowych, które zawierają większość receptorów CB1, może decydować o tym, czy po użytkowników konopi będzie odczuwać euforię , czy wbrew temu wywoła niechęć  

Siłownik F 1: wiek  

Chociaż nie jest zdecydowanie zalecane zakłócanie rozwoju mózgu jakimkolwiek lekiem w okresie dojrzewania, nastolatki są zwykle znacznie mniej wrażliwe na negatywne skutki THC niż dorośli. W badaniu porównującym stopień niekorzystnego wpływu na zachowanie myszy stwierdzono, że dorastające myszy nie wykazywały tak gwałtownego wzrostu lęku, jak u dorosłych myszy. U dorosłych myszy zaobserwowano znacznie silniejszą reakcję na stres, którą badacze zmierzyli, monitorując ruchy poziomów hormonalnych.  

„Dorosłe myszy z wynikiem y zaczęły unikać komory, w której zawsze podawano im THC. Z drugiej strony, dorastające myszy wróciły do tej komory, jakby nie poddały się fumigacji ”.  

Jednak być może ważniejszym odkryciem jest stosunkowo większy długoterminowy wpływ na rozwój mózgu u dorastających myszy. W porównaniu z dorosłymi myszami mózgi były młodzieńcze   myszy dotykały do trzech razy więcej. Najbardziej rozległe zmiany genetyczne zaszły w hipokampie, obszarze mózgu odpowiedzialnym za funkcje takie jak pamięć i nastrój. Nie było znaczących zmian u dorosłych myszy. Z tej obserwacji można wywnioskować, że używanie konopi indyjskich w okresie dojrzewania może prowadzić do trwałych zmian w rozwoju funkcji mózgu.  

Czynnik 2: system opiatów organizmu  

Interakcja między układami endokannabinoidowymi i opiatowymi twojego organizmu skutkuje nie tylko stopniem, w jakim kannabinoidy działają jako środki przeciwbólowe , ale także tym, czy subiektywnie uważasz, że działanie marihuany jest przyjemne, czy obrzydliwe. Tak jak nasze ciało i mózg zawierają różne typy receptorów endokannabinoidowych (CB1 i CB2), zawiera on również różne receptory opiatowe - μ-opiaty   i   receptory κ -opiate.  

Poprzez aktywację receptorów μ-opiatów istnieje subiektywne poczucie komfortu i przyjemnej satysfakcji - receptory te są również odpowiedzialne za zdolność leków opiatowych do działania przeciwbólowego. Z drugiej strony receptory opioidowe κ mają odwrotny efekt, a jeśli ten typ receptora jest nadmiernie aktywowany, wystąpi również nieprzyjemny odczuwalny efekt opiatów.  

Wpływ THC w mózgu, bezpośrednio wpływa na ilość substancji endogennych opioidów, co z kolei zmienia regulację nastroju i procesy związane z percepcji emocji w P r DMEM i satysfakcji. Obserwując te mechanizmy, naukowcy doszli do wniosku, że nie może mieć znaczący wpływ między stosunkach powyższych receptorów opioidowych, czyli: „Gdyby więcej receptory ľ-opiatów są aktywowane, wówczas osoba znajdzie efekt THC miły. Wręcz przeciwnie, podczas aktywacji większej liczby receptorów κ-opioidowych człowiek będzie czuł się dziwnie i nie będzie szukał THC. ”  

„Jeśli genetycznie usuniemy receptory opioidowe κ z myszy, zaczną one częściej wracać do komór THC, a działanie marihuany będzie wydawało się wyraźnie euforyczne”.  

palenie marihuany

Czynnik 3: receptory CB1  

W jednym z ostatnich badań, podczas którego naukowcy skupili się na mapowaniu mechanizmu, który powoduje preferencje lub oporność danej osoby na konopie indyjskie, skupiono się na receptorach CB1. Wiadomo, że receptory tego typu są kluczowym składnikiem układu komórkowego, który pozwala nam odczuwać psychologiczne skutki THC .  

Celem obserwacji była tutaj krytycznie ważna część mózgu odpowiedzialna za pośredniczenie w większości przyjemnych emocjonalnie skutków leków - brzuszny obszar nakrywkowy mózgu. Tak, dobrze zgadłeś - brzuszny obszar nakrywki mózgu produkuje większość dopaminy . Naukowcy odkryli, że odpowiedź może leżeć w różnicy w lokalizacji receptorów CB1. U niektórych obserwowanych myszy wiele receptorów CB1 było obecnych w neuronach pobudzających, u innych w neuronach hamujących. Aby zrozumieć, komórki pobudzające stymulują impulsy nerwowe, podczas gdy komórki hamujące je tłumią.  

Negatywne skutki THC obserwowano u myszy, które miały wiele receptorów CB1 w obszarze komórek pobudzających. Zatem możemy stwierdzić, że kiedy THC działa na hamujące (tłumiące) neurony, jest bardziej przyjemny i euforyczny efekt ”.  

Ludzkie ciało, THC i nieprzewidywalne reakcje  

Na podstawie tych wyników można teoretycznie wywnioskować, że jeśli dana osoba ma więcej receptorów CB1 w neuronach typu pobudzającego, to nie będzie zbytnio cieszyć się efektami THC i odwrotnie. Jednak rzeczywistość nigdy nie jest tak prosta. Ciało ludzkie jest nieskończenie złożonym kompleksem biologicznym, a czynniki, które mogą wpływać na działanie THC, są niewyczerpane. Wynikający z tego wpływ medycznej marihuany na indywidualne ciało i ducha człowieka jest zawsze zbiorem wszystkich tych czynników.  

Ponadto ludzkie ciała nie są wykute w kamieniu. To ciągle zmieniający się system genetyczny. Wraz z wiekiem lub zmianami stylu życia wynikający z tego wpływ pewnych świadomości i substancji fizycznych oddziałujących na organizm może się zasadniczo zmienić.  

 

Źródło: leafly.com