Zastosowanie konopi

W niektórych krajach świata używanie konopi przez ludzi jest legalne, w niektórych miejscach dozwolone jest jedynie użycie medyczne - na receptę, w niektórych miejscach nawet „rekreacyjne”. Tam, gdzie używanie konopi indyjskich jest zabronione, może być również używane nielegalnie, co naraża użytkownika na konflikt z prawem i odpowiednie kary, które są obecnie obowiązujące w danym państwie.
Jednym z najbardziej znanych efektów marihuany jest stan euforii, uczucie odprężenia, przyspieszone bicie serca, niekontrolowane wybuchy śmiechu, zmiany w postrzeganiu otoczenia. Warunkom tym często towarzyszy suchość w ustach i zaczerwienienie oczu.
Konopie indyjskie są zwykle dobrze tolerowane przez użytkownika. Biorąc pod uwagę, że nawet niewielkie dawki często przynoszą wystarczającą ulgę, działania niepożądane obserwuje się raczej w wyjątkowych przypadkach. Jeśli wystąpią, przyczyną jest albo wyższa dawka, albo połączenie z alkoholem lub substancjami alkoholopodobnymi. W większości przypadków działania niepożądane są łagodne i zwykle ustępują w ciągu kilku dni.
Używanie marihuany do celów leczniczych nie niesie ze sobą wielkiego ryzyka i nie ma potrzeby obawiać się uzależnienia. Do skutecznej kuracji konopiami wystarczy przestrzeganie parametrów kuracji. Przede wszystkim w przypadkach, gdy jest to początek używania lub gdy pacjent używa większych dawek konopi, wskazane jest, aby miał kontakt lub opiekę osoby wykształconej (np. członka rodziny), z którą może być blisko do niego w przypadku nieprzyjemnych odczuć, nudności czy nawet pogorszenia stanu zdrowia, co może wystąpić zwłaszcza u początkujących użytkowników, jednak po stosunkowo krótkim czasie wszystko wraca do normy i to doświadczenie rzadko się powtarza.
Opinie na temat konopi indyjskich zmieniają się w czasie w społeczeństwie, to jest bez dyskusji. Niezależnie od tego, czy jest używana do celów medycznych, czy rekreacyjnych, marihuana jest coraz bardziej akceptowana w wielu częściach świata. Jednak nadal nie wiemy wszystkiego o konopiach indyjskich, w tym o tym, jak bezpieczne jest długoterminowe (przewlekłe) używanie konopi indyjskich.
Marihuanę najłatwiej spożywa się w formie palenia, ale istnieją też zdrowsze sposoby, takie jak waporyzacja. Vaping to jedna z najzdrowszych metod używania konopi indyjskich. Zamiast palić kwiaty konopi w celu wytworzenia dymu, wystarczy podgrzać je w waporyzatorze. Używanie waporyzatora ma taki sam efekt jak palenie marihuany, ale bez negatywnych skutków wdychania dymu.
Palacze marihuany wymyślili wiele oryginalnych sposobów palenia marihuany - jointy, spliffy, różne fajki, syfony, chilum, bonga, blunty, daby i inne.
Możliwe jest również stosowanie konopi poprzez spożywanie ich w pożywieniu, podjęzykowo w olejkach konopnych pod językiem lub na skórę – poprzez nałożenie na skórę kremu lub maści.
Tekst wyłącznie do celów edukacyjnych, zawsze zapoznaj się z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Twoim kraju!