Marihuana to roślina o stabilnym wzroście, która może rosnąć w różnych klimatach, w szklarni lub w pomieszczeniu przez cały rok. Jak każde ogrodnictwo, uprawa konopi jest umiejętnością rozwijaną z biegiem czasu. Łatwo się tego nauczyć, ale bycie prawdziwym ekspertem to edukacja na całe życie. Nie ma powodu, aby bać się uprawy własnej marihuany. Proces nie jest skomplikowany i może być tak tani lub drogi, jak chcesz.

Nic nie przebije uczucia pomyślnego uprawiania własnych nasion konopi i zbierania własnych plonów. Hodowcy w pomieszczeniach kupują sprzęt i urządzają własne pomieszczenie do uprawy z oświetleniem i wentylacją. Ale koszt zwykle zwraca się po pierwszych zbiorach. W dzisiejszych czasach, gdy uprawa konopi jest stopniowo legalizowana w większej liczbie stanów, więcej ludzi niż kiedykolwiek z powodzeniem uprawia własną marihuanę.

Uprawa własnej marihuany na wolnym powietrzu („uprawa partyzancka”) jest najbardziej opłacalnym sposobem na samowystarczalność w zakresie marihuany medycznej lub rekreacyjnej, gdzie dozwolona jest uprawa domowa. Wszystko czego potrzebujesz to słoneczny obszar uprawy z dobrej jakości wilgotną glebą.

Fotoperiodyczne nasiona konopi często rosną na zewnątrz przez 5-6 miesięcy. W idealnych warunkach rośliny mogą osiągnąć do 4 metrów wysokości i szerokości. Ponieważ ich wzrost trwa dłużej niż genetyka automatycznie kwitnąca, zwykle można spodziewać się wysokich plonów. Rośliny są zwykle gotowe do zbioru na początku października.

Plantator na północy będzie musiał stawić czoła zupełnie innym wyzwaniom niż hodowca na południu, na przykład w Hiszpanii. Niektórzy hodowcy będą mogli uprawiać feminizowane nasiona do użytku na zewnątrz, podczas gdy inni będą musieli skupić się wyłącznie na nasionach automatycznie kwitnących. Daty ostatnich wiosennych przymrozków (trzech przymrozków) i pierwszych zimowych przymrozków różnią się w zależności od regionu, musisz znać swoją lokalizację.

Nasiona konopi, które rosną na zewnątrz w północnych klimatach, muszą zakończyć kwitnienie w ciągu krótkiego sezonu wegetacyjnego. Jednym z głównych wyzwań dla tych, którzy uprawiają konopie na zewnątrz, jest wybór szczepów, które dojrzewają na czas. Jeśli chcesz uprawiać konopie na zewnątrz, możesz wybierać między nasionami automatycznie kwitnącymi a feminizowanymi nasionami fotoperiodycznymi.

Nasiona automatycznie kwitnące mają szybszy cykl życiowy i pozostają krótsze (około 1 m wysokości) niż feminizowane odmiany fotoperiodyczne. Ale nasiona automatycznie kwitnące również dają nieco mniej plonów, co jest naturalne, ponieważ mają krótszy cykl wzrostu.

Feminizowane nasiona fotoperiodyczne potrzebują 5-6 miesięcy, aby zakończyć swój cykl wzrostu na zewnątrz. Oznacza to, że możesz nie być w stanie zbierać plonów aż do zmiennego października.

Wielu hodowców konopi na wolnym powietrzu pozwala kiełkować nasionom w pomieszczeniu i przez pierwsze kilka tygodni pozostawia je pod sztucznym światłem, np. 18-20 godzin dziennie. Niezależnie od tego, czy nasiona są automatycznie kwitnące, czy feminizowane. Dając sadzonkom światło w pomieszczeniach przez pierwsze kilka tygodni, rośliny uzyskują najlepszy możliwy start i unikają zewnętrznych zagrożeń pogodowych/szkodników, gdy są najmniejsze i najbardziej wrażliwe.

Tekst wyłącznie do celów edukacyjnych, ustawodawstwo danego kraju jest zawsze aktualne i nadal aktualne!