Przetwarzanie konopi to złożony proces, który zaczyna się od odpowiednio dojrzałych roślin konopi, które trzeba przetworzyć, musimy wiedzieć, jakie są nasze cele i jakich produktów końcowych od nich oczekujemy. Zwykle interesują nas kwiaty konopi, ale niektórzy hodowcy mogą być zainteresowani nasionami lub włóknem konopnym. Z kwiatów i ich części można dalej wytwarzać ekstrakty z konopi, takie jak haszysz, kief, żywica itp., te produkty mogą być naszym celem, ale zwykle są to tylko produkty wtórne wykonane z - np. ścinków - pyłu i liści które powstają podczas przycinania patyków. Standardowo roślina musi być odpowiednio wysuszona, w tym celu trzeba wiedzieć jakie środowisko jest odpowiednie do suszenia, temperatura i wilgotność czy przepływ powietrza. Właściwe suszenie jest ważne ze względu na reakcje biochemiczne, które zaczynają zachodzić w zebranym materiale roślinnym. Jest to jeden z najbardziej niedocenianych aspektów uprawy konopi, znaczenie właściwego suszenia i utwardzania konopi. Wielu zapalonych hodowców domowych ciężko pracuje, aby zidentyfikować najlepsze nasiona konopi, najlepsze oświetlenie i odżywianie, tylko po to, aby wynik spadł z powodu niespełniającego norm suszenia i utwardzania. To może sprawić, że całe palenie marihuany będzie ogromnym rozczarowaniem.

Suszenie i utwardzanie ma ogromny wpływ na jakość kwiatów

Jeśli kiedykolwiek otworzyłeś słoik z dojrzałymi i wysuszonymi kwiatami, natychmiast powita cię bogaty, przyjemny aromat. Te bardzo ważne terpeny, które wpływają na jakość otrzymanej marihuany, powinny być zachowane w pałeczkach. Same patyczki często będą lepkie, gdy je ściśniesz. Zachowują pewną chrupkość i po ściśnięciu uwalniają odurzający aromat. Dobrze wypoczęte laski straciły wystarczającą ilość wody, aby trzymać je w słoiku przez rok lub dwa bez zagrożenia pleśnią. Odpowiednio wysuszone patyczki zachowują wysoki poziom terpenów, co pozwala cieszyć się głębokim, satysfakcjonującym waporyzacją. Dobrze zarządzane suszenie i peklowanie to wisienka na torcie po udanej uprawie konopi. Spróbuj zrobić to zbyt szybko, a ryzykujesz utratę aromatu i smaku. Jeśli jednak zastosujesz się do kilku prostych wskazówek i zoptymalizujesz je, będziesz w stanie opanować sztukę doskonale suszonych i dojrzewających konopi. Odpowiednio wysuszona i przechowywana marihuana wystarczy na wiele lat przy minimalnej utracie mocy,

W tej kategorii znajdziesz artykuły dotyczące zbioru konopi, przycinania (przycinania), suszenia konopi i późniejszego peklowania (postarzenie pałeczek w słoikach), przetwarzania konopi na ekstrakty, produkcji haszyszu, ekstraktów CO2, BHO i inne.

Tekst wyłącznie do celów edukacyjnych, zawsze zapoznaj się z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Twoim kraju!