Rumianek - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pěstík

Cena
33 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8222

W ciągu 5 dni Watch availability
ks

Olejek eteryczny z rumianku ma charakterystyczny, głęboko lazurowy kolor. Ma ciepły, słodki, owocowy i pełny ziołowy aromat. Więcej

Rumianek(Matricaria chamomilla)

Olejek eteryczny rumiankowy destylowany jest z białych i żółtych kwiatów Matricarii uprawianej w malowniczym krajobrazie Nepalu.

Matricaria chamomilla to niewielka zielna roślina roczna dorastająca do wysokości 60-90 cm. Jej kwiaty są poszukiwane w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, co spowodowało duże zainteresowanie uprawą tej rośliny, aby wyprodukować wystarczającą ilość surowca, aby wypełnić lukę między popytem a podażą.

Podczas destylacji kwiatów Matricarii jeden ze składników olejku eterycznego, Matricin (seskwiterpen), jest rozkładany przez ciepło i ciśnienie procesu destylacji do chamazulenu o głębokim, żywym niebieskim kolorze. Olejek eteryczny z rumianku wzmacnia zdrową odpowiedź zapalną i promieniuje na zewnątrz w szerokim zakresie zastosowań, w tym wspierając zdrowe funkcjonowanie stawów, promując relaks i głęboki, spokojny sen.

Zastosowanie olejku rumiankowego

Olejek eteryczny z rumianku jest doskonałym wyborem, gdy chcesz wspierać ogólne zdrowie skóry, pomagać w leczeniu ran i promować gojenie się blizn. Ten olejek eteryczny jest przydatny w zmniejszaniu niechcianych skurczów mięśni, a także w minimalizowaniu obecności niepożądanych bakterii, grzybów i wirusów. Jego działanie przeciwzapalne i chłodzące jest również wysoce skuteczne w łagodzeniu bólu i ciepła, takich jak oparzenia, wysypki i ukąszenia owadów. Jego zdolność do odżywiania i przywracania zdrowej równowagi sebum czyni go doskonałym naturalnym wsparciem dla zdrowia i urody skóry. Olejek eteryczny z rumianku jest bardzo skuteczny w zastosowaniach aromaterapeutycznych, a stosowany w śladowych ilościach nadaje ciekawą nutę w perfumerii naturalnej. Ten olejek eteryczny jest szeroko stosowany w kosmetykach, mydłach, detergentach, perfumach premium, produktach do włosów i kąpieli.

Emocjonalnie i energetycznie, rumiankowy olejek eteryczny jest wybitnie uspokajający i idealny do łagodzenia stresu. Może być świetnym olejkiem do stosowania w trudnych chwilach, ponieważ często pomaga rozwiać uczucia złości i frustracji. Olejek rumiankowy jest również pożądanym wsparciem w okresach lęku sytuacyjnego lub depresji.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olej może być stosowany do wzbogacania kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.Parameters

Tom 10 ml