Kurkuma - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pěstík

Cena
31 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8221

Dostępny
ks

Olejek eteryczny z dzikiej kurkumy ma ciepły, świeży, korzenny, nieco drzewny aromat z wyrazistym imbirem i słodką pomarańczą, który przypomina świeżo ścięty korzeń. Więcej

Kurkuma (Curcuma aromatica)

Olejek eteryczny z dzikiej kurkumy jest destylowany parą wodną z kłączy kwitnącej rośliny Curcuma aromatica rosnącej u zewnętrznego podnóża Himalajów w Nepalu. Kurkuma, kluczowa roślina botaniczna w tradycyjnych ajurwedyjskich praktykach zdrowotnych w Indiach, była używana medycznie przez tysiące lat i dopiero niedawno została odkryta przez zachodnią naukę i medycynę dla jej niesamowitego zakresu korzyści.

Zastosowanie olejku kurkumowego

Olejek eteryczny z dzikiej kurkumy jest jednym z najsilniejszych przeciwzapalnych i silnych antyoksydacyjnych olejków eterycznych. Jego działanie przeciwzapalne w połączeniu ze zdolnością do zmniejszania bólu jest najlepiej wykorzystywane w zmniejszaniu bólu artretycznego. W dziedzinie aromaterapii i pielęgnacji skóry olejek eteryczny Curcuma Aromatica ma wiele zastosowań, z których wiele jest obecnie wspieranych przez nowoczesne badania. Dzika kurkuma od dawna jest stosowana w celu zmniejszenia przebarwień i uzyskania równomiernie stonowanej skóry. Został on wykorzystany w różnych preparatach w celu poprawy zdrowia komórek skóry. Olej z korzenia dzikiej kurkumy jest również doskonały na problemy z brzuchem, od wzdęć po problemy menstruacyjne. Korzystne dla układu odpornościowego, kurkuma może mieć działanie uspokajające, które promuje pozytywną odpowiedź immunologiczną.

Emocjonalnie i energetycznie, olejek eteryczny Curcuma Aromatica uziemia i uspokaja umysł. Olejek z dzikiej kurkumy ma również wiele zastosowań w aromaterapii i jest ceniony za swoje właściwości rozgrzewające i łagodzące stres. Jest często stosowany w leczeniu depresji i redukcji stresu.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olej może być stosowany do wzbogacenia kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml