Jałowiec - 100% naturalny olejek eteryczny z jałowca (10ml) - Pěstík

Cena
40 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8223

Dostępny
ks

Olejek eteryczny z jagód jałowca ma bogatą historię tradycyjnych zastosowań i korzyści ze swojego świeżego, drzewnego, balsamicznego, lekko słodkiego aromatu. Olejek eteryczny z jagód jałowca jest szeroko stosowany jako kulinarny składnik zapachowy i jest głównym środkiem aromatyzującym w ginie. Więcej

Jałowiec pospolity(Juniperus communis)

Nasz organicznie stworzony olejek eteryczny z jałowca jest destylowany parą wodną z oszałamiających niebieskich owoców wiecznie zielonego drzewa Juniperus communis uprawianego w zalesionych obszarach Indii.

W naturalnych zastosowaniach zapachowych olejek jałowcowy jest uważany za nutę środkową. Jasny, drzewny zapach olejku eterycznego z jałowca dobrze komponuje się z innymi olejkami eterycznymi z drewna, drzew iglastych, ziół, przypraw, mięty i kwiatów. Wszystkie nadziemne części krzewu jałowca mogą być destylowane, ale dojrzałe jagody są uważane za najbardziej leczniczą część rośliny.

Zastosowanie olejku jałowcowego

Bogato balsamiczny i żywicznie słodki, olejek eteryczny z jałowca sprzyja czystemu oddechowi, detoksykacji i oczyszczeniu podczas wdychania przez bezpośrednią dłoń lub dyfuzję. Stosowany w ten sposób, wraz z masażem leczniczym, olejek jałowcowy ożywia, wzmacnia i odświeża ciało, a także sprzyja detoksykacji skóry. Ten olejek eteryczny jest również przydatny, gdy chcesz pomóc w drobnych bólach i stanach zapalnych, zmniejszając również obecność niepożądanych bakterii i grzybów. Dla silnego wsparcia odporności, olej jest najlepszą opcją do stosowania w domowych przepisach oczyszczających i mieszankach na przeziębienie i grypę. Olejek eteryczny z jagód jałowca jest również dodawany do mieszanek, aby pomóc w bólach stawów, artretyzmie i bólach głowy. Olejek eteryczny z jałowca jest popularny wśród użytkowników olejków ze względu na swój niesamowity aromat i właściwości terapeutyczne, zarówno w przypadku dyfuzji, jak i stosowania miejscowego.

Ze względu na zdolność do oczyszczania powietrza, świeży aromat olejku eterycznego z jagód jałowca może wywołać uspokajający, uziemiający efekt. Podczas gdy jego atrybuty obejmują wzmacniające działanie na nerwy, z perspektywy psychologicznej mówi się, że jałowiec podnosi na duchu w czasach niskiej energii, niepokoju i słabości.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olej może być stosowany do wzbogacenia kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml