Angelica - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pěstík

Cena
42 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8241

Dostępny
ks

Często zaliczany przez wczesnych zielarzy do czołówki roślin leczniczych. Arcydzięgiel jest jednocześnie delikatnie pobudzający i uspokajający. Jego relaksujące działanie sprawia, że jest równie skuteczny jak imbir we wspomaganiu trawienia. Jest tradycyjnie stosowany, zwłaszcza w medycynie chińskiej, jako naturalny środek regenerujący ze względu na zdolność do łagodzenia objawów menopauzy i negatywnych nastrojów, także ze względu na właściwości poprawiające stan skóry. Więcej

Arcydzięgiel(Angelica archangelica)

Olejek eteryczny z korzenia arcydzięgla jest destylowany parą wodną z korzeni kwitnącej dwuletniej rośliny Angelica archangelica starannie uprawianej we Francji. Zwany również dzięglem ogrodowym, dzikim selerem lub norweskim dzięglem, ten olejek eteryczny ma bardzo miękki, bogaty ziemisty, zielono-ziołowy, niezwykle wytrwały aromat z pieprzowymi nutami górnymi i czystymi korzennymi piżmowymi nutami tylnymi.

W czasach starożytnych wierzono, że Angelica archangelica odpędza złe duchy i była używana w pogańskich festiwalach. Uważa się, że jego późniejsze skojarzenie z aniołami, w nazwie botanicznej i w wielu językach europejskich, pochodzi z faktu, że kwitł w okolicach 8 maja, czyli w dniu święta św. Michała Archanioła.

Zastosowanie olejku z arcydzięgla

Olejek eteryczny z arcydzięgla jest czczony za swój zapach w delikatnych perfumach, naturalnych perfumach i zastosowaniach kosmetycznych. Aromat ma niezwykłą głębię, trwałość i dyfuzyjność, dzięki czemu jest szeroko stosowany jako nuta bazowa i może pomóc działać jako naturalny utrwalacz. Wraz z jego zastosowaniem w naturalnej perfumerii, olejek eteryczny z arcydzięgla jest również przydatny w zarządzaniu bólem i stanem zapalnym, skurczami mięśni i niepożądaną aktywnością bakterii, grzybów lub wirusów. Olej z korzenia arcydzięgla może również pomóc w rewitalizacji matowej i przekrwionej skóry poprzez wspieranie zdrowej równowagi mikrobiologicznej. Ten wszechstronny olejek wspiera również procesy detoksykacji i jest stosowany ze względu na wspomagający wpływ na funkcje oddechowe.

Emocjonalnie i energetycznie olejek z korzenia arcydzięgla jest rozgrzewający i inspirujący. Ten olejek eteryczny jest niesamowicie podnoszący na duchu i może pomóc w promowaniu równowagi i spokoju, zwłaszcza w czasach sytuacyjnego niepokoju i depresji. Dzięki swojemu głębokiemu, uziemiającemu aromatowi, olejek eteryczny z arcydzięgla jest również doskonałym wyborem do promowania głębokiego i spokojnego snu. Mówi się również, że ten olejek eteryczny ma właściwości afrodyzjaku i może być stosowany do wywoływania zmysłowych nastrojów.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olej może być stosowany do wzbogacenia kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml