Mongongo - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pistacja

Cena
42 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8226

W ciągu 5 dni Śledzić dostępność
ks

Olej mangongo jest od wieków czczony przez wiele plemion afrykańskich, takich jak Kungowie z Kalahari, jako doskonały środek chroniący skórę i włosy. Więcej

Mongongo(Schinziophyton rautanenii)

Olej Mongongo jest bogaty w rzadki wielonienasycony kwas tłuszczowy: kwas alfa-eleostearynowy, który stanowi doskonałą ochronę skóry przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV.

Olej Mongongo, zwany również Manketti, jest tłoczony na zimno z orzechów drzew Schinziophyton rautanenii , endemicznej rośliny sawann i pustyń Namibii.

Drzewa Mongongo rosną powszechnie w głębokich piaskach i surowym środowisku Kalahari, gdzie przetrwają kilkuletnie susze i ogromne wahania temperatury. Drzewo zaczyna rodzić swoje jajowate, aksamitne, brązowe owoce pod koniec października. Mają cienką warstwę jadalnego miąższu wokół twardego kamienia. W środku znajduje się delikatny, bogaty w składniki odżywcze orzech, który jest tłoczony na zimno w celu uzyskania jasnożółtego oleju Mongongo (Manketti).

Zastosowanie Mongongo

Mongongo zawiera duże ilości witaminy E (tokoferol) i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, co czyni go bardzo korzystnym dla ochrony skóry. Skutecznie działa nie tylko na nawilżenie, ale także na odmłodzenie skóry. Mongongo skutecznie łagodzi mocno przesuszoną i łuszczącą się skórę, jego niezwykła zdolność do wchłaniania sprawia, że jest idealny dla każdego rodzaju skóry (suchej, wrażliwej, dojrzałej, tłustej), ponieważ nie zatyka porów. Wysoka zawartość witaminy E nadaje również olejowi doskonałą stabilność i chroni go przed jełczeniem.

Bogaty w silne antyoksydanty, olej Manketti pomaga zwalczać wolne rodniki i pomaga utrzymać elastyczność skóry, aby zapobiec oznakom przedwczesnego starzenia się i zmarszczkom. Olej Mongongo to delikatny, ale skuteczny i szybko wchłaniający się olej, który przyczynia się do długotrwałego nawilżenia pasm włosów i przywraca witalność suchym, łamliwym i zniszczonym włosom.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olej może być stosowany do wzbogacenia kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml