Elemi - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Eukaliptusowy

Cena
38 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8209

Dostępny
ks

Elemi Essential Oil ma pieprzowy, balsamiczny, cytrynowy, korzenny, rozgrzewający aromat przypominający olejek kadzidłowy, z doskonałym wysuszeniem subtelnych drzewnych, zielonych balsamicznych podtekstów. Więcej

Elemi(Canarium luzonicum)

Olejek eteryczny Elemi jest destylowany parą wodną z naturalnie występującej jasnożółtej żywicy wysokich drzew tropikalnych Canarium luzonicum, które rosną dziko w lasach deszczowych Filipin. Canarium luzonicum rośnie głównie na Filipinach, gdzie jest tradycyjnie stosowany na bóle ciała i dolegliwości skórne, ale występuje również w Ameryce Południowej i Środkowej, Australii, Brazylii, Indiach, na Półwyspie Malajskim i na Molukach.

Kiedy piękne, bladożółte liście Elemi zaczynają kwitnąć, drzewo wytwarza egzotyczną, aromatyczną oleożywicę przypominającą miód. Elemi jest zawarte głównie w kanałach żywicznych na wewnętrznej stronie kory i jest produkowane głównie w porze deszczowej. Żywica botaniczna zastyga w kontakcie z powietrzem, a drzewo przestaje ją produkować, gdy spadnie ostatni liść. Żywica Elemi jako środek przeciwpchelny i do konserwacji mięsa była jednym z aromatycznych materiałów używanych również przez Egipcjan do balsamowania i była używana w całym świecie arabskim i tureckim w starożytności. Elemi należy do rodziny Burseraceae, do której należą Frankincense, Myrrh i Opopanax - wszyscy są producentami żywicy.

Zastosowanie olejku Elemi

Szeroko stosowany w starożytnym Egipcie, na Bliskim Wschodzie, a później w całej Europie, Elemi ma długą historię stosowania w preparatach leczniczych i kosmetycznych. Olej Elemi pomaga wspierać zdrowe funkcjonowanie płuc, zwłaszcza jeśli osoba doświadcza spastycznego kaszlu lub zatkanego oddechu. Elemi głęboko odżywia i regeneruje skórę. Podobnie jak inne olejki destylowane z żywic, ten olejek eteryczny poprawia krążenie, sprzyja wzrostowi nowej skóry i włosów, przyczynia się i utrzymuje nawilżenie, poprawia warunki i zapobiega infekcjom. Dodatkowo, ten olejek eteryczny wydaje się mieć działanie antyhistaminowe, które pomaga organizmowi utrzymać zdrową odpowiedź na potencjalne alergeny. Ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów wykazano, że olej Elemi hamuje niepożądane utlenianie, zapobiegając uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki w wyniku stresu i zanieczyszczenia środowiska.

Emocjonalnie i energetycznie, olejek eteryczny Elemi ma silne właściwości uspokajające i uziemiające, promując równowagę emocjonalną, gdy jest rozpraszany lub używany w bezpośredniej inhalacji dłoni. Elemi można również dyfuzować, aby promować spokojny sen i wywołać relaksującą atmosferę. Może być również skuteczny w stymulowaniu koncentracji umysłowej i pomagać w uspokojeniu wyczerpania.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olej może być stosowany do wzbogacania kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml