Mięta pieprzowa - 100% naturalny olejek eteryczny 10 ml

Cena
20 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
7319

Dostępny
ks

Olejek miętowy ma świeży i intensywny aromat. Jest stosowany w produktach kosmetycznych. Ma również działanie terapeutyczne. Więcej

Olejek miętowy (Mentha piperita) 10 ml


Nasz organiczny olejek eteryczny z mięty pieprzowej destyluje z chrupiących, delikatnie zielonych liści pachnącej rośliny Mentha x piperita uprawianej na bogatych zielonych polach na amerykańskiej wsi.

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej ma zapach żywej rośliny - niezwykle świeżej, chłodnej, ziołowej, mocnej mięty, którą można stosować zarówno do aromaterapii, jak i do naturalnych perfum .

Oryginalna mięta pieprzowa (Mentha x piperita) jest uważana za hybrydę dwóch innych gatunków Mentha: mięty wodnej (Mentha aquatica) i mięty ogrodowej (Mentha spicata), a po raz pierwszy opisał ją Carl Linneaus w 1753 r. Wysoka zawartość mentolu - jak w naszym olejku miętowym - odróżnia miętę najwyższej jakości od innych produktów.

Głównym składnikiem mięty jest mentol, silny związek, który sam w sobie powoduje szybką reakcję fizyczną podczas wdychania lub stosowania na skórę.

Stwarza uczucie zimna , na które ciało działa, zwiększając przepływ krwido obszaru zastosowania, powodując w ten sposób efekt rozgrzewający. Mentol jest stosowany w słodyczach, odświeżaczach i napojach, ale jest również stosowany jako środek chłodzący w popularnych preparatach mięśniowych i stawowych .
ZALETY ZASTOSOWANIA OLEJU


Ze względu na świeży i intensywny aromat mięty olejek eteryczny z mięty oferuje różnorodne zastosowania w kosmetyce, aromaterapii i mydle.

Służy do łagodzenia pobudzenia skóry spowodowanego ukąszeniami owadów lub zbyt długim czasem przebywania na słońcu.

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej jest także czczony przez wiele właściwości terapeutycznych i jest przydatny w zmniejszaniu niepożądanych bakterii i wirusów, a także w zmniejszaniu bólu i stanów zapalnych.

Mięta pieprzowa , która jest często stosowana wopieka dentystyczna ze względu na swoje skuteczne i odświeżające właściwości pomaga również łagodzić przypadkowe dolegliwości żołądkowe , wspomaga zdrowe funkcje oddechowe, a nawet pomaga w alergiach. Doskonale nadaje się również do rutynowej pielęgnacji włosów, ponieważ odżywia i równoważy matową, tłustą skórę głowy.

Miętowy olejek odświeżający i orzeźwiający, który łagodzi i rozświetla. Chłodny i oczyszczający charakter mięty pieprzowej sprawia, że jest ona idealna do stymulacji sprawności umysłowej i poprawy koncentracji na wykonywanych zadaniach. Olejek eteryczny z mięty budzi i odświeża zmysły, często pomagając promować pewność siebie oraz stymulować nowe pomysły i kreatywność.

Parametry

Terpeny eukalyptol, linalool, menthol
Tom 10 ml