Masło Shea - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pěstík

Cena
33 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8238

W ciągu 5 dni Śledzić dostępność
ks

W przeciwieństwie do masła shea, które w temperaturze pokojowej pozostaje stałe i woskowe, olej shea ma gładką, aksamitną konsystencję podobną do typowego oleju tłoczonego na zimno, dzięki czemu jest łatwy do zastosowania w recepturach kosmetycznych. Więcej

Olej Shea(Butyrospermum parkii)

Olej shea, zwany również olejem z orzechów shea, jest pozyskiwany z orzechów drzewa Vitellaria paradoxa (Butyrospermum parkii), powszechnie znanego jako drzewo Shea (Karite), pochodzącego z Afryki. Olej shea to lżejsze i mocniejsze rodzeństwo bardziej popularnego składnika głęboko odżywiającego - masła shea.

Olej shea można uznać za frakcjonowaną formę masła shea, ponieważ jest on faktycznie uzyskiwany jako produkt uboczny procesu produkcji masła shea.

Zastosowanie oleju Shea

Stosowany miejscowo olej shea łatwo wchłania się w skórę i zapewnia jej intensywne nawilżenie, nie podrażniając jej, nie pozostawiając tłustej warstwy ani nie zatykając porów. Dzięki temu idealnie nadaje się do skóry tłustej, wrażliwej i dojrzałej, a także do skóry dotkniętej trądzikiem i egzemą. Bogaty w związki, które odbudowują kolagen, olej z orzechów shea jest skutecznym środkiem przeciwzmarszczkowym, który spulchnia skórę i zmniejsza widoczność drobnych linii i starzenia. Olej Shea (Vitellaria Paradoxa) może być przydatny w leczeniu oparzeń i uszkodzeń słonecznych. Jest również popularny, ponieważ pomaga zmniejszyć wygląd blizn i rozstępów. Jest powszechnie spotykany w produktach kosmetycznych, takich jak kremy do skóry, balsamy do ust i filtry przeciwsłoneczne, ponieważ jego właściwości antyseptyczne i ściągające pomagają w naprawie skóry.

Ponieważ olej shea ma doskonałe właściwości emoliencyjne i nawilżające, jest również szeroko stosowany w szamponach, odżywkach i kuracjach do włosów. Jego właściwości kondycjonujące nawilżają suche, puszące się, zniszczone i łamliwe włosy, nie pozostawiając ich nieprzyjemnie pachnących ani ciężkich i tłustych. Olej Shea wzmacnia włosy i zmniejsza ich wypadanie, sprzyjając wzrostowi zdrowszych i być może dłuższych włosów.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olej może być stosowany do wzbogacania kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml