Malina - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pěstík

Cena
34 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8207

Dostępny
ks

Olejek eteryczny z pestek malin, podobnie jak wszystkie olejki jagodowe, jest jednym z najlepszych wyborów w przypadku produktów do pielęgnacji skóry, gdzie wykazuje niezwykłe korzyści ochronne i lecznicze, których nie zapewniają żadne inne olejki. Więcej

Malina(Rubus idaeus)

Olej z czerwonych malin jest tłoczony na zimno z nasion pięknych czerwonych, kwaśnych owoców Rubus idaeus, powszechnie uprawianych w umiarkowanych regionach Europy i północnej Azji. Jest to piękny, złoto-zielony olej o zapachu zbliżonym do oliwy z oliwek z subtelną, ulotną nutą owocowości.

Olej z czerwonych malin, stosowany jako składnik do pielęgnacji skóry i higieny osobistej, jest znany ze swoich właściwości kojących i uspokajających. Olej malinowy ma doskonały profil odżywczy, zawiera 85% niezbędnych kwasów tłuszczowych, a także witaminy A i E. Olej z czerwonych malin jest bogatym źródłem wielonienasyconych tłuszczów i aktywności antyoksydacyjnej, w tym tokoferoli i tokotrienoli, które przyczyniają się do doskonałego zmiatania wolnych rodników i wsparcia lipidów, chroniąc skórę przed stresorami środowiskowymi. Olej malinowy oferuje również imponujące poziomy Ellagitannin, które są uważane za jedną z najpotężniejszych klas antyoksydantów.

Zastosowanie oleju malinowego

Olej z czerwonych malin nadaje się do stosowania w szerokiej gamie produktów do pielęgnacji włosów i skóry - od produktów przeciwstarzeniowych i przeciwtrądzikowych po produkty przeznaczone do skóry podrażnionej lub wrażliwej. Wykazano, że ma właściwości blokujące promieniowanie UV, co czyni go doskonałym dodatkiem do filtrów przeciwsłonecznych. Ponadto olej malinowy jest doskonały do odżywiania i wzmacniania włosów i skóry głowy, wspierania zdrowia jamy ustnej oraz łagodzenia podrażnień i obrzęków spowodowanych stanami gorąca, w tym wysypki i trądziku różowatego. Wysoka zawartość naturalnej witaminy E w oleju z nasion czerwonej maliny doskonale chroni skórę przed skutkami stresu środowiskowego, redukuje zmarszczki i pomaga zachować naturalne piękno. Ze względu na wysoką zawartość fosfolipidów, olej z pestek czerwonych malin jest bardzo stabilny, a w połączeniu z innymi olejami roślinnymi i orzechowymi może zwiększyć ich stabilność. Ten luksusowy olej z nasion może być stosowany jako taki lub jako baza do wielu różnych rodzajów mieszanek.

Olej z nasion malin znany jest z tego, że zawiera szczególnie dużo kwasu linolenowego, który może pomóc w łagodzeniu objawów związanych ze stanami zapalnymi, takimi jak egzema i łuszczyca. Można go dodawać do mydeł i peelingów, nadając im piękną, bogatą konsystencję. Stanowi relaksujący olejek do masażu ciała i twarzy, gdzie jego istotne składniki odżywcze dodają skórze energii i blasku. W zastosowaniach do pielęgnacji włosów, olej z nasion malin odżywia, pielęgnuje i pomaga utrzymać zdrowe włosy.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olejek może być stosowany do wzbogacenia kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml