Koper - 100% naturalny olejek eteryczny 10 ml

Cena
19 zł z VAT-em

Producent
Pěstík

Kod produktu
7316

Dostępny
ks

Organiczny olejek koperkowy jest często stosowany w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i medycznym. Więcej

Olejek koperkowy (Anethum graveolens) 10 ml

Nasz organiczny olejek koperkowy jest destylowany z parą wodną z owalnych, ciemnobrązowych nasion Anethum graveolens , uprawianych na Węgrzech. Dzięki intensywnie słodki, aromatyczny bukiet kořenitému i koper olej jest szeroko stosowany w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, aromatyczny, kosmetycznych i medycznych.


ZALETY ZASTOSOWANIA OLEJU


Olej koperkowy jest znany ze swojej wszechstronności; jest wysoko ceniony ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające , przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne .

Olejek koperkowy
zawiera również silne związki przeciwdrobnoustrojowe i przeciwbakteryjne, co czyni go użytecznym środkiem antyseptycznym i dezynfekującym do leczenia ran . Ten olejek eteryczny stymuluje również syntezę elastyny poprzez aktywację fibroblastów skórnych zgodnie z badaniami eksperymentalnymi z 2006 rokudermatologia .

Zwiększa także produkcję elastyny: Tropoelastin, która wiąże się tworząc elastynę. Olej z nasion kopru jest również często używany do wspomagania trawienia , szczególnie w przewodzie pokarmowym lub zaparciach.

Energiczny olejek koperkowy sprzyja uzdrawianiu emocjonalnemu, sprzyja refleksji i introspekcji oraz zapewnia spokój i ciszę, szczególnie podczas medytacji.

Ma również działanie uspokajające, które pomaga zmniejszyć nerwowość oraz łagodzi niepokój i depresję. Olejki eteryczne z kopru pomagają również spać spokojnie, dzięki czemu są idealne dla osób cierpiących na bezsenność.


PRODUKCJA

Olej z kopru pozyskiwany jest z nasion kopru, natomiast olej z kopru wytwarzany jest z liści roślin. Olejek z kopru znany jest z intensywnego korzennego zapachu, ponieważ ma wyższą zawartość karwonu niż olejolejku koperkowego, który ma silny, świeży i aromatyczny aromat. Oleje z liści i nasion kopru mają różne składy chemiczne, natywne zastosowanie w gotowaniu i różne zastosowania w leczeniu ziołowym.

Parametry

Gatunek Kopr
Terpeny felandren, limonen
Tom 10 ml