Kamelia - 100% naturalny olejek eteryczny 10 ml

Cena
25 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
7328

Dostępny
ks

Olejek kameliowy jest idealny do stosowania w kosmetykach. Zwiększa produkcję kolagenu, dobrze nawilża, bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego efektu na skórze. Więcej

Olejek kameliowy (Camellia oleifera) 10 ml


Nasz organiczny olej kameliowy jest tłoczony na zimno z nasion kwitnącej rośliny Camellia oleifera pochodzącej z Chin. Ceniony za swoje właściwości odżywcze i nawilżające olej kameliowy był stosowany kosmetycznie od wieków.

Około dwóch trzecich zawartości kwasów tłuszczowych w oleju to kwas oleinowy, o całkowitej zawartości jednonienasyconych kwasów tłuszczowych blisko 85% - olej ma podobny skład do oliwy z oliwek.

Ten profil składu kwasów tłuszczowych nadaje kamelii wyjątkowe właściwości skóry i odmładza. Bogaty w naturalne tokoferole i polifenole, jest wysoce regenerujący i szybko wchłania olej tłoczony na zimno.


ZALETY ZASTOSOWANIA OLEJU


Tradycyjnie stosowany do pielęgnacji włosów i skóry . Olejek kameliowy jest delikatnym środkiem nawilżającym i można go stosować samodzielnielub zmieszane z konwencjonalnymi preparatami.

Nie zatyka porów , jego właściwości suszące są idealne dla cery tłustej . A dzięki właściwościom zmiękczającym i regenerującym olejek kameliowy (nasiona herbaty) może być idealnym pomocnikiem w utrzymaniu elastycznej i zdrowej skóry .

Olejek kameliowy jest idealny do stosowania w kosmetykach , kosmetykach, mydłach, olejkach do masażu , pielęgnacji skóry do opalania, pielęgnacji włosów i wszelkich innych kosmetykach.

Badania wykazały, że olej z nasion kamelii Oleifera zwiększa produkcję kolagenu w skórze i wspomaga nawilżenie.

Ten odżywczy olejek jest doceniany za jego zdolność do szybkiego wchłaniania się w najgłębsze warstwy skóry i pozostawiania jej nawilżonego bez uczucia tłustości. Ponadto wykazano, że olej kamelia ma właściwości blokujące promieniowanie UV, co czyni go doskonałym dodatkiem do ochrony przeciwsłonecznej.

Parametry

Terpeny geraniol, terpineol
Tom 10 ml