Gałka muszkatołowa - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pěstík

Cena
33 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8214

Dostępny
ks

Olejek eteryczny z gałki muszkatołowej ma korzenny aromat o lekkim, bardzo świeżym, ciepłym, słodko-korzennym, mocno aromatycznym zapachu. Przypomina to wszystkie liczne zastosowania, zwłaszcza dla smakoszy, startej lub sproszkowanej wersji gałki muszkatołowej, która była wysoko ceniona od czasów starożytnych cywilizacji Indii i Egiptu. Więcej

Gałka muszkatołowa(Myristica fragrans)

Olejek eteryczny z gałki muszkatołowej jest destylowany parą wodną z bogatych, brązowych, suszonych na słońcu jąder wysokich drzew Myristica fragrans, zwanych również wschodnioindyjskimi drzewami muszkatołowymi, które rosną dziko w tropikalnych lasach Indii.

Gałka muszkatołowa pochodzi z Moluków (historycznie znanych jako Wyspy Korzenne) i jest powszechnie uprawiana na obszarach wokół Indonezji. Gałka muszkatołowa od wielu wieków jest stosowana jako przyprawa kulinarna we wszystkich zakątkach świata. Po raz pierwszy odnotowano ją w sanskrycie jako Jaiphal i uważa się, że została przywieziona do Europy przez arabskich handlarzy.

Zastosowanie olejku z gałki muszkatołowej

Podobnie jak wiele przypraw i olejów ziołowych, olej z gałki muszkatołowej jest bardzo przydatny w przypadku sporadycznych rozstrojów żołądka i powolnego trawienia. Wraz z promowaniem zdrowego trawienia, olejek eteryczny z gałki muszkatołowej może być również ogromnym wsparciem w zarządzaniu drobnymi bólami i zapaleniami. Pomaga również złagodzić niepożądane skurcze mięśni. W mieszance do masażu delikatnie rozgrzewa, a to wraz z jego właściwościami przeciwzapalnymi sprawia, że jest przydatny w leczeniu obolałych stawów i mięśni. Ten olejek eteryczny jest również przydatny, gdy chcesz ograniczyć pojawianie się niechcianych bakterii i grzybów. Jest również kojący dla skóry i promuje gładką, młodzieńczo wyglądającą skórę - i promuje emocjonalną równowagę i dobre samopoczucie, gdy jest używany aromatycznie.

Emocjonalnie i energetycznie, olejek eteryczny z gałki muszkatołowej jest ceniony w czasach sytuacyjnej depresji i może pomóc złagodzić zmartwienia i poprawić negatywne myślenie. Jest energetyzujący i pobudzający, a jednocześnie rozgrzewający i przyjazny.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olejek może być stosowany do wzbogacenia kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml