Cajeput - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pistacja

Cena
38,10 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8205

W ciągu 5 dni Śledzić dostępność
ks

Olejek eteryczny Cajeput ma świeży, owocowy, słodki, ziołowy aromat podobny do kamfory. Dobrze łączy się z wieloma innymi olejkami eterycznymi, w tym z tymi z rodziny cytrusowej, kwiatowej, miętowej i drzewnej. Więcej

Cajeput(Melaleuca cajuputi)

Olejek eteryczny Cajeput jest destylowany parą wodną z aromatycznych liści i gałązek Melaleuca cajuputiI. Drzewo pochodzące z Australii. Melaleuca cajuputi, znana również jako "White Tea Tree", "White Wood" i "Weeping Paperbark Tree", dzieli z Eukaliptusem i Drzewem Herbacianym (oba z tego samego rodzaju, Melaleuca) szeroki zakres właściwości w zakresie naturalnego składu i zapachu.

Nazwa Cajeput pochodzi od jego indonezyjskiej nazwy, kayu putih lub White Wood. Drzewa mają szarą i białą, papierową korę oraz piękne białe, różowe i fioletowe kwiaty. Ze względu na swoje piękno, drzewa Cajeput są często wykorzystywane w projektowaniu krajobrazu i są również znane jako rzeczne drzewa herbaciane, płaczące drzewa herbaciane i drzewa punkowe. Drzewa Cajeput mogą dorastać do 30 metrów wysokości i pochodzą z Malezji, Indonezji, Wietnamu, Jawy i Australii.

Zastosowanie oleju kajeputowego

Olejek eteryczny Cajeput zawiera ponad 70% 1,8 cineole i jest odpowiedni do stosowania w szerokim zakresie zastosowań wellness i preparatów przeznaczonych do wspierania układu odpornościowego. Ten olejek eteryczny pomaga wspierać zdrowe funkcjonowanie płuc i układu oddechowego, zwłaszcza jeśli chcesz pomóc zmniejszyć przekrwienie spowodowane przeziębieniem lub grypą, otworzyć i oczyścić płuca oraz wesprzeć układ oddechowy, jeśli wydaje się, że występuje łagodna infekcja. Olej Cajuput jest również przydatny, gdy chcesz złagodzić drobne bóle, stany zapalne i niepożądane skurcze mięśni. Olejek kajeputowy jest często łączony z różnymi miętami i innymi składnikami botanicznymi w celu sporządzenia balsamów, melis i maści na wstrząsy po ciężkich ćwiczeniach. Ponadto ten australijski olejek eteryczny może również pomóc wspierać zdrowy układ trawienny.

Emocjonalnie i energetycznie, olejek Cajeput podnosi na duchu i odświeża. Ten olejek eteryczny jest uspokajający i odmładzający, zwłaszcza w czasach emocjonalnego zmęczenia, i może pomóc promować optymizm i odzyskać pozytywne spojrzenie. Delikatna dyfuzja Cajeput w środowisku biurowym - z innymi olejkami eterycznymi lub bez nich - pomaga zwalczać senność i ożywia powietrze swoim dynamicznym mentolowym aromatem.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olej może być stosowany do wzbogacenia kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml