Szałwia - 100% naturalny olejek eteryczny 10 ml

Cena
21 zł z VAT-em

Producent
Pěstík

Kod produktu
7314

Dostępny
ks

Olejek szałwiowy jest idealnym wyborem do stymulacji i relaksacji dróg oddechowych. Pomaga również upiększyć skórę. Więcej

Olejek szałwiowy (Salvia officinalis) 10 ml

Nasz ekologicznie produkowany olejek z szałwii, zwany także szałwią pospolitą i dalmatyńskim, jest destylowany ze świeżych liści wieloletniej szałwii ziołowej pochodzącej z regionu Morza Śródziemnego.

Zioło to, znane również jako szałwia ogrodowa, szałwia prawdziwa i szałwia kulinarna, zostało nazwane po łacińskim słowie „salvere”, co oznacza „zbawienie”, i jest znane ze swoich właściwości leczniczych .

Wielu Amerykanów zna szałwię jako suszone zioło, które dodaje się do farszu na Święto Dziękczynienia, aby poprawić jego smak.

Jest to zioło o starożytnej reputacji, cenione jako roślina kulinarna i lecznicza . Mędrzec, który po łacinie nazywa się salve, aby „zbawić”, ma długą historię jako roślina lecznicza i taka byłai opisany w Theophratus. Było to widoczne w czasach rzymskich, ponownie w celach leczniczych, ale było dobrze ugruntowane głównie jako zioło kulinarne w średniowiecznej Anglii.


ZALETY ZASTOSOWANIA OLEJU


Charakter olejku szałwiowego sprawia, że jest idealnym wyborem do stymulacji i równoważenia nerwów , łagodzenia wilgoci w przeciążonych mięśniach, drogach oddechowych i problemów skórnych spowodowanych nadmiernym poceniem się.

Olejek szałwiowy znany jest również z upiększania skóry, znanego jako naturalny regulator sebum, i może być stosowany w taki sam sposób na skórę dojrzałą i młodzieńczą dzięki efektowi wygładzenia obu rodzajów skóry.

Olejki eteryczne z szałwii doskonale wspierają funkcje pamięci i poprawiają funkcje poznawcze. Olejek szałwiowy można również mieszać z olejem do masażudo stosowania na brzuchu w celu złagodzenia bolesnej miesiączki.

W naturalnych perfumach zwykły olejek eteryczny służy do produkcji wody kolońskiej , ziołowych tonów, szyprów, męskich aromatów oraz świętych perfum i kadzideł. Emocjonalnie i energetycznie olejek szałwiowy ma energię chłodzącą i suszącą, która pomaga rozluźnić umysł , łagodzi niepokój i depresję oraz zapewnia spokój i ciszę.

Parametry

Terpeny geraniol, limonen, linalool, terpinolen
Tom 10 ml