Ajowan - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pistacja

Cena
31 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8231

Dostępny
ks

Wszystkie części tego zioła mają bardzo silny zapach, stąd w sanskrycie znane jest również jako Ugragandha. Nasiona mają gorzki i ostry smak, nieco podobny do oregano, a ze względu na silną aromatyczną esencję często dodaje się je do curry i marynowanych warzyw. Więcej

Ajowan(Trachyspermum ammi)

Olejek eteryczny Ajowan, zwany również olejkiem eterycznym Ajwain, jest destylowany z parą wodną z wysuszonych nasion rośliny Trachyspermum ammi (synonim Carum copticum) rosnącej w Indiach. Ta bladożółta do brązowawej ciecz o silnym, ostrym, korzennym, leczniczym aromacie jest szeroko stosowana w preparatach ajurwedyjskich, przyprawach, tonikach kulinarnych i mieszankach farmaceutycznych.

Zastosowanie Ajowan

Olejek eteryczny Ajwain jest ważnym źródłem tymolu, najsilniejszego składnika leczniczego znanego ze swoich właściwości antyseptycznych, przeciwbakteryjnych, znieczulających i przeciwbólowych. Olej Ajowan jest tradycyjnie stosowany w medycynie ajurwedyjskiej do łagodzenia bólu stawów związanego z reumatoidalnym zapaleniem stawów . Ten cudowny olejek eteryczny ma właściwości nematocidalne i przeciwrobacze, które hamują rozwój szkodliwych bakterii i pasożytów w układzie pokarmowym. Olejek eteryczny Ajwain jest również silnym środkiem antybakteryjnym, który pomaga w leczeniu i zapobieganiu infekcji bakteryjnych w organizmie. Może neutralizować wolne rodniki, zmniejszać stany zapalne, poprawiać oddychanie, zabijać mikroby i odstraszać owady.

Emocjonalnie i energetycznie, olejek eteryczny Ajowan odświeża i budzi. Ten hydrozol może pomóc stymulować jasność umysłu i promować pozytywne spojrzenie na życie.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olej może być stosowany do wzbogacenia kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.Parametry

Tom 10 ml