Manuka - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pěstík

Cena
48,30 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8254

W ciągu 5 dni Śledzić dostępność
ks

Kreatywne strategie stosowane przez rośliny aromatyczne, takie jak Manuka, aby przetrwać i rozwijać się są złożone, innowacyjne i adaptacyjne. Te potwierdzające życie właściwości są korzystne dla każdego - aromatycznie, fizycznie i metaforycznie - co czyni Manuka wielkim sprzymierzeńcem zdrowia i dobrego samopoczucia. Więcej

Manuka(Leptospermum scoparium)

Olejek eteryczny Manuka, znany również powszechnie jako nowozelandzki olejek z drzewa herbacianego, jest destylowany parą wodną z liści i gałązek kwitnącego krzewu Leptospermum scoparium ct East Cape. Manuka jest od wieków ceniona przez Maorysów zamieszkujących Nową Zelandię, skąd pochodzi ten niski krzew.

Istnieją trzy fenotypy Manuka pochodzące z Nowej Zelandii i tylko jeden z nich jest bogaty w bardzo poszukiwany triquetra. W rzeczywistości olejek eteryczny Manuka słynie z wysokiej zawartości triketonów, która jest specyficzna dla Wschodniego Przylądka Nowej Zelandii, gdzie zdolność drzewa do radzenia sobie z trudnymi warunkami środowiskowymi jest legendarna.

Triketony są kluczowymi antagonistami bakterii Gram-dodatnich (bardziej niż drzewo herbaciane) i są obecne w podwyższonych poziomach tylko w Manuka, znalezionym w unikalnym ekosystemie East Cape.

Zastosowanie olejku Manuka

Choć roślina ta bywa nazywana drzewem herbacianym, olejek Manuka różni się składem, źródłem i pochodzeniem od wszechobecnego i powszechnie sprzedawanego drzewa herbacianego. Podobnie jak olejek z drzewa herbacianego, olejek Manuka ma jednak wiele wspaniałych zastosowań na skórze, w tym łagodzi czerwone, zaognione miejsca i uspokaja podrażnienia spowodowane przez naturalne szkodniki. Pomagając w regeneracji skóry, swędzeniu, trądziku, a nawet bólach mięśni, olej Manuka jest obowiązkowym elementem w apteczce. Olej Manuka jest również badany pod kątem działania przeciwstarzeniowego i aktywności antyoksydacyjnej wobec stanów zapalnych skóry wywołanych promieniowaniem UV. Ten olejek eteryczny jest również doskonałym wyborem dla wsparcia układu odpornościowego i może nawet pomóc organizmowi utrzymać normalne reakcje na alergeny. Olejek eteryczny Manuka jest uważany za olejek o szerokim spektrum działania w zwalczaniu infekcji wirusowych i grzybiczych, co czyni go doskonałym do zmniejszania niepożądanej aktywności drobnoustrojów.

Emocjonalnie i energetycznie, olejek eteryczny Manuka podnosi na duchu i dodaje energii. Ten olejek eteryczny odświeża umysł, ciało i ducha oraz pomaga zmniejszyć zmęczenie emocjonalne i fizyczne. Olejek Manuka jest również doskonałym wyborem do promowania spokoju i pomocy w problemach ze snem.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olej może być stosowany do wzbogacania kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml