Imbir - 100% naturalny olejek eteryczny 10 ml

Cena
39 zł z VAT-em

Producent
Pěstík

Kod produktu
7333

Dostępny
ks

Olejek imbirowy ma wiele efektów terapeutycznych. Ze względu na swoje właściwości rozgrzewające i ożywcze ma dobry wpływ na trawienie, stan umysłu. Ponadto jest odpowiedni na przeziębienia i poprawia krążenie krwi. Więcej

Olejek imbirowy 10 ml


Olej imbirowy jest ekstrahowany z bulwy korzenia rośliny imbiru. Imbir pochodzi z Indii i Chin. Olejek eteryczny pozyskiwany jest z suszonych mielonych korzeni.

Imbir jest doceniany od tysięcy lat za swoje właściwości lecznicze i kulinarne , szczególnie w starożytnych cywilizacjach chińskich, indyjskich i greckich. W medycynie ajurwedyjskiej imbir jest uważany za kluczową roślinę.

Olejek imbirowy ma delikatną konsystencję. Pachnie cytryną, drzewną i bardzo świeżą.

ZALETY ZASTOSOWANIA OLEJU


Olejek imbirowy jest bardzo rozgrzewający i orzeźwiający. Jest odpowiedni na przeziębienia i jest stosowany głównie w chłodne miesiące, ponieważ wewnętrznie ogrzewa i zwalcza pałeczki oraz chłodzi górne drogi oddechowe . Poprawia krążenie krwi i łagodzi ból.Dzięki właściwościom łagodzącym i rozgrzewającym można go stosować w leczeniu problemów trawiennych .

Jest znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych i antyseptycznych . Olej imbirowy należy rozcieńczyć olejem nośnikowym, takim jak oliwa lub olej kokosowy. Dobrze komponuje się również z olejkami eterycznymi z cytrusów, bergamotki lub ylang-ylang.

Nadaje się do masaży i bólów mięśni . Możesz go również użyć w aromalampie . Jest często używany do przygotowania mydeł, kremów lub perfum.

Ze względu na swoje właściwości rozgrzewające i stymulujące służy jako naturalny afrodyzjak . Olejek imbirowy ma korzystny wpływ na stan umysłu i ciała, znany jako naturalny lek przeciwdepresyjny .

Olejek imbirowy zwiększa pożądanie seksualne, pomagając rozwiązać problemy, takie jak impotencja i utrata libido.

Może być olej imbirowyfototoksyczny, dlatego nie należy stosować na skórę, która będzie wystawiona na słońce w ciągu 24 godzin od nałożenia oleju.

Parametry

Gatunek Zázvor
Terpeny felandren, gingerol, kamfen
Tom 10 ml