Pieprz różowy - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pěstík

Cena
51 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8251

Dostępny
ks

Olejek eteryczny z różowego pieprzu ma jasny pieprzowy aromat z delikatną kwiatową nutą, suchym drzewnym, lekko dymnym podtekstem - bardziej stonowany w aromacie i z jaśniejszymi górnymi nutami niż olejek eteryczny z czarnego pieprzu. Jest to środkowa nuta, która może dodać pięknej i charakterystycznej cechy do aromatycznych formuł. Więcej

Pieprz różowy(Schinus molle)

Olejek z różowego pieprzu jest destylowany parą wodną z różowo-czerwonego pieprzu zebranego z drzewa Schinus molle, pochodzącego z peruwiańskich Andów. Różowy pieprz, zwany również pieprzem brazylijskim i peruwiańskim, jest szybko rosnącym, tolerującym suszę wiecznie zielonym drzewem, które może dorastać do 50 stóp wysokości. Różowe ziarna pieprzu wielkością przypominają czarne, ale mają piękny różowo-czerwony odcień i zachwycający korzenno-pieprzny aromat.

Molle, czyli drzewo różowego pieprzu, było uważane przez starożytnych Inków za święte drzewo. Rdzenni mieszkańcy używali wszystkich części drzewa, w tym owoców różowego pieprzu, jako ziołowego rozwiązania potrzeb zdrowotnych sięgających czasów prekolumbijskich. Liście były używane w różnych rodzimych rytuałach leczniczych związanych z oczyszczaniem, oczyszczaniem i uświęcaniem czasów pokoju. Inkowie używali zewnętrznej części dojrzałego owocu do sporządzania napoju, zarówno fermentowanego, jak i niesfermentowanego.

Należy pamiętać, że właściwości aromaterapeutyczne olejku eterycznego z różowego pieprzu nie są takie same jak olejku eterycznego z czarnego pieprzu i żaden z nich nie powinien być stosowany jako zamiennik drugiego. Pod względem chemicznym olejek z czarnego pieprzu (Piper nigrum) i olejek z różowego pieprzu (Schinus molle) bardzo się różnią: olejek eteryczny z różowego pieprzu zawiera około 80 % monoterpenów, w tym a-Phellandren, Myrcene, Limonene, B-Phellandren i a-Pinene. Dla porównania, olejek eteryczny z czarnego pieprzu zawiera tylko około 50-60% monoterpenów.

Zastosowanie olejku z różowego pieprzu

Olejek eteryczny z różowego pieprzu jest zróżnicowanym olejkiem, który zapewnia wiele fizycznie i psychicznie stymulujących właściwości niezbędnych do promowania ludzkiego zdrowia. Olejek z różowego pieprzu jest stosowany w preparatach przeznaczonych do łagodzenia objawów przekrwienia i grypy. Ten olejek eteryczny pomaga wspierać zdrowe funkcjonowanie płuc, zwłaszcza gdy dana osoba czuje się szczególnie zatłoczona. Terapeutycznie, olejek z różowego pieprzu pomaga poprawić krążenie i może pomóc złagodzić ból mięśni. Ten olejek eteryczny jest powszechnie znany z problemów mikrobiologicznych i jest bardzo zalecany do stosowania w dyfuzorach w celu oczyszczenia środowiska w zamkniętych pomieszczeniach, a zwłaszcza do odpędzania zakaźnych bakterii, które krążą w miesiącach zimowych.

Pod względem emocjonalnym i energetycznym olejek z różowego pieprzu ma właściwości stymulujące i jest dobrym wyborem do włączenia do mieszanek pomagających zwiększyć czujność i wytrzymałość. Korzenny aromat olejku Schinus Molle pięknie łączy się z bergamotką, szałwią, palmarosą, kadzidłem, pomarańczą, lawendą, mirrą, ylang ylang, wetiwerem, drzewem sandałowym, jałowcem, kolendrą, geranium i koprem włoskim. Podnoszący na duchu zapach tego olejku eterycznego może być również wdychany w celu złagodzenia bólu głowy i uspokojenia.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olejek może być stosowany do wzbogacenia kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml