Opuncja - 100% naturalny olejek eteryczny 10 ml

Cena
71 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
7313

W ciągu 5 dni Śledzić dostępność
ks

Kolczasty olejek pomaga zachować gładkość i czystość skóry, poprawia ciemne plamy i ujednolica skórę. Ma również właściwości przeciwzapalne i pomaga leczyć rany. Więcej

Opuntia ficus-indica 10 ml


Nasz ekologicznie produkowany kłujący olej gruszkowy, znany również jako olej figowy Barbary lub olej Nopal, jest tłoczony na zimno z Optunia Ficus Indica (opuncja) i rośnie w suchych dolinach południowo-zachodniego Maroka.

Powstały olej ma świeży zielony kolor i miękki, naturalny aromat przypominający siano. Chociaż ostatnio jest w tej dziedzinie, olej opium zyskał uznanie dzięki doskonałym składnikom bioaktywnym (witaminy A, E i K, kwasy tłuszczowe, fitosterole i polifenole) do stosowania w pielęgnacji skóry i kosmetyce .

Roślina „opuncja” - znana również jako Barbary Fig, Cactus Pear, Nopal Cactus i wiele innych popularnych nazw - należy do rodziny Cactus (Cactaceae) pochodzącej z Meksyku; była naturalizowana i szeroko uprawiana w południowych Stanach Zjednoczonych, regionie Morza Śródziemnego i innych suchych do półsuchych części świata.

Extr i eacutBogaty w witaminę E i płynące przeciwutleniacze , kolczasty olej jest jednym z najbardziej skutecznych, luksusowych składników do pielęgnacji skóry na rynku.


ZALETY ZASTOSOWANIA OLEJU


Olejek z opuncji zawiera wyższe stężenia (około 150%) witaminy E niż w oleju arganowym, co pomaga uzyskać gładszą i czystszą skórę; a także witaminę K , która pomaga poprawić wygląd ciemnych plam, hiperpigmentacji i nierównomiernych odcieni skóry . Ten szybko wchłaniający się, bogaty w składniki odżywcze olej ma również wysoką zawartość kwasu linolowego, co pomaga zachować miękki wygląd skóry i rozjaśnia ją .

Olejek z opuncji wnika głęboko w skórę i zapewnia intensywne nawilżenie bez zatykania porów.

Stosowany jako serum na noc zmniejsza widoczność ciemnych plam i cieni, dzięki czemu skóra jest widocznamłodszy. Olej ten sprzyja elastyczności i nadaje skórze bardziej miękką i delikatniejszą konsystencję.

Naturalnie występujące przeciwutleniacze w oleju opium działają jako zmiatacze wolnych rodników i zapobiegają ich uszkodzeniu, prowadząc do oznak starzenia . Ma również właściwości przeciwzapalne , pomaga szybciej leczyć rany, a nawet może naprawić uszkodzenia spowodowane promieniami UV i zanieczyszczeniem środowiska. Bogata w składniki odżywcze pomaga również promować lśniące, nawilżone, odmłodzone włosy i paznokcie.

Parametry

Terpeny terpinolen, terpineol
Tom 10 ml