Arnika - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pěstík

Cena
32 zł z VAT-em

Producent
Pěstík

Kod produktu
8194

Dostępny
ks

Olej z arniki jest energetyzujący, silny, leczniczy, odporny i chroni skórę. Więcej

Arnika górska(Arnica montana)

Olej z arniki powstaje w wyniku maceracji w niskiej temperaturze (infuzja słoneczna) jasnożółtych płatków Arnica montana w organicznym oleju słonecznikowym przez ponad 8 tygodni w celu wydobycia składników rozpuszczalnych w tłuszczach. Arnica montana zwana również Leopard's Bane, Wolf's Bane, Mountain Tobacco lub Mountain Arnica.

Zastosowanie olejku arnikowego

Miejscowe stosowanie poprawia krążenie, zmniejsza stan zapalny i łagodzi ból związany ze zwichnięciami, zapaleniem stawów, reumatyzmem i urazami tkanek miękkich. Badania wykazały, że podstawowymi związkami odpowiedzialnymi za wyraźne działanie przeciwzapalne Arniki są laktony seskwiterpenowe, zwłaszcza helenina.

Udowodnione właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne organicznego oleju z arniki doprowadziły do jego zasłużonej reputacji jako bardzo poszukiwanego naturalnego środka przeciwbólowego w alternatywnym leczeniu bólu i medycynie homeopatycznej. Jest to świetny dodatek do szafki medycyny alternatywnej, szczególnie dla osób, które mają skłonność do urazów wywołanych ćwiczeniami, takich jak siniaki czy zwichnięcia. Olej arnikowy znacząco zmniejsza również ból pooperacyjny i stan zapalny u pacjentów.

Właściwości przeciwbólowe i prozdrowotne organicznego oleju z arniki sprawiają, że jest on idealnym składnikiem do stosowania w preparatach do masażu i terapii bólu. Arnica Montana jest popularnie stosowana jako maść lub balsam w celu złagodzenia napiętych mięśni, leczenia zwichnięć i nadwyrężeń, a także w celu zmniejszenia siniaków. Jest to również świetna maść pomocna przy bólach stawów i problemach artretycznych.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olej może być stosowany do wzbogacania kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml