Kwiaty CBD, inaczej zwane ziołami CBD, to legalna forma marihuany. Aktywnym składnikiem jest legalny kannabinoid CBD. W zależności od wybranej odmiany, różny jest również profil kannabinoidowy i zawartość terpenów. Kannabidiol często uzupełniany jest o CBG, CBC lub CBN. Smak i aromat tworzą substancje zwane terpenami, które są w zasadzie olejkami zapachowymi. Zawartość THC w kwiatach Cannapio jest znikoma i respektuje prawny limit maksymalnej zawartości THC do 1 proc. Dzięki temu zioło nie ma działania psychotropowego ani halucynogennego.

Kwiaty konopi CBD są traktowane jako surowiec do dalszego przetwarzania. Często dodaje się je do naturalnych kosmetyków konopnych. Są też ważnym surowcem do produkcji maści konopnych na stawy i mięśnie. W wielu opracowaniach i badaniach badano ich potencjał.

Każda odmiana kwiatów Cannapio podlega bardzo surowym wymogom jakościowym. Badane są ich właściwości, ilość kannabinoidów i skuteczność. Kwiaty Cannapio są certyfikowane i badane przez niezależne laboratoria.