Warunki zakupu w e-sklepie

Warunki mają zastosowanie zgodnie z prawem RC. Warunki dla Słowacji są dostępnę tutaj http://www.semena-marihuany.cz/sk/.

A. Ogólne przepisy

 1. Poprawne zamówienie na adres sprzedającego (Pěstík Ltd., Masarykova 60, Luhaczowicach 76326, ID 02350530, info@semena-marihuany.cz) złożone przez Kupującego.
 2. Zakup odbywa się za pośrednictwem interfejsu zdalnego, co dla sklepu internetowego oznacza, e-mail, telefon lub czat.
 3. Powyższe warunki są publicznie dostępne i kupujący zgadza się z nimi przed dokonaniem zakupu.
 4. Sprzedający zastrzega sobie prawo do anulowania zamówienia, jeśli chodzi o widoczną pomyłkę, niepełne lub niedokładne dane do dostawy albo jeśli istnieje wątpliwość do potencjalnego znieużycia towarów.
 5. Łączność telefoniczna pomiędzy kupującym a sprzedającym odbywa sie w oparciu o cennik ich operatorów.
 6. Informacje na temat zakupu nie są przekazywane osobom trzecim i są przechowywane wyłącznie dla potrzeb sprzedającego.
 7. Osoba dokonująca zakupu musi potwierdzić, że ukończyła 18 lat.B. Zakup towarów

 1. Ceny towarów są ostateczne, zawierają VAT. Ceny podane w Euro są przeliczane według aktualnego cennika CNB. Sprzedawca może udzielić kupującemu zniżki na podstawie punktów lojalnościowych, w konkursie lub na podstawie ofert specjalnych. Oferty specjalne są ważne do wyczerpania zapasów.
 2. Sprzedawca wysyła zamówienie w najkrótszym możliwym czasie. U produktów znajdujących się w magazynie max. do 2 dni roboczych. Jeśli element nie jest dostępny w magazynie lub został wyprzedany, to wtedy natychmiast zostają zamówione nowe towary, które są wysłane nie później niż w drugim dniu od złożenia zamówienia.
 3. Kupujący jest zobowiązany do odebrania zamówienia, dostarczonego w oparciu o wybrany sposób transportu. W przypadku uszkodzenia towaru, spowodowanego nieodebraniem przesyłki przez kupującego, sprzedawca może żądać odpowiedniego odszkodowania za poniesione straty oraz koszt wysyłki, pakowania materiałów, towarów uszkodzonych i kosztów administracyjnych.
 4. Kupujący ma obowiązek zgłoszenia sprzedawcy problemów z transportem (np. zamówienie jest wysyłane, ale nie dotarło w żądanym czasie, opakowanie jest uszkodzone, itd.).
 5. Koszt transportu jest podawany na podstawie bieżących cen przewoźnika, podawanych po prawej stronie w zakładce: Transport. Cena zależy od całkowitej masy przesyłki i zawiera podatek VAT.C. Odstąpienie od umowy

 1. Kupujący ma prawo do bezpłatnego odstąpienia od zakupu w ciągu 14 dni od otrzymania (nabycia) towarów. Towar musi być nieuszkodzony i odesłany nie później niż 14-go dnia od otrzymania towaru.
 2. Jednocześnie odsyłający towar do sprzedawcy klient powninien podać dane do identyfikacji zlecenia: nazwisko, adres, e-mail lub telefon do kontaktu i zlecenia płatnicze (faktura elektroniczna lub potwierdzeniu zamówienia).
 3. Jeśli dostawca tego wymaga, klient dostarcza dowód wpłaty oraz dowód wysłania.
 4. Płatność powraca od sprzedającego do kupującego (w tym koszty transportu) co najmniej 30 dni od zwrotu towarów. Kwota jest zwracana w taki sam sposób, w jaki była zapłacona lub po uzgodnieniu w inny sposób. Zwrot odbywa się w najtańszy sposób oferowany w sklepie.
 5. Odstąpienie od zakupu nie jest możliwe, jeżeli: a) towar jest uszkodzony, b) towar jest specjalnie zmodyfikowany zgodnie z życzeniem nabywcy c) towary zostały wyjęte z higienicznego opakowania.D. Reklamacje towarów

 1. Jeśli towar ma niewidoczne uszkodzenie lub wadę ukrytą, kupujący ma prawo do złożenia reklamacji w ciągu 2 lat.
 2. Reklamacja nie dotyczy uszkodzeń spowodowanych zużyciem, własnym uszkodzeniem, towarów łatwo psujących się lub pozbawionych higienicznego opakowania.
 3. Wadliwe towary są wysyłane na adres kontaktowy sprzedającego.
 4. Jednocześnie informujemy, że klient może wysłać do sprzedawcy towarów skargę na e-mail: info@semena-marihuany.cz lub telefonicznie. Nabywca towarów powinien opisać wady i podać informacje zlecenia, takie jak: nazwisko, adres, e-mail lub numer zamówienia telefonicznego. Kupujący otrzyma odpowiedź w ciągu tygodnia od otrzymania skargi.
 5. Jeśli kupujący chce domagać się zwrotu pieniędzy od sprzedawcy, powinien udokumentować i przedstawić dowód wysłania towaru z powrotem.
 6. Kwota roszczenia jest zwracana w terminie maksymalnie 30 dni od wysłania towaru.E. Legalność

 1. Nasiona konopi z kategorii "Nasiona marihuany" z zawartością THC powyżej 0,3% mają na podstawie prawa obowiązującego w Republice Czeskiej ograniczone zastosowanie. Siew i uprawa roślin z tych nasion jest możliwa po zmianie przepisów, gdyż obecnie może stanowić wykroczenie lub nawet przestępstwo. (więcej o prawodawstwie)
 2. Kupujący jest świadomy odpowiedzialności karnej i zgadza się, że nasiona te nie będą wykorzystane do produkcji lub dystrybucji leków, szczególnie w dużych ilościach, lub wobec osób poniżej 18 roku życia.
 3. Opisy produktów z kategorii nasion marihuany są wyłącznie w celach informacyjnych i opierają się na informacjach od producenta. Artykuły bloga i samouczki są wykorzystywane wyłącznie do uprawy konopi przemysłowych z zawartością THC 0,3% i wspólnych upraw ogrodniczych.
 4. Opisy wpływu marihuany na organizm człowieka w tekstach jest w pełni zgodne z prawem, ponieważ odnosi się do medycznych konopi, które od 1. kwietnia 2013 roku w Republice Czeskiej są legalne.

Warunki te wchodzą w życie z dniem 17. października 2013. Umowa zawierana jest między stronami zakupu na dzień nabycia.