Pietruszka - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pěstík

Cena
38 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8213

Dostępny
ks

Olejek eteryczny z nasion pietruszki ma słodki, ciepły, korzenny, ziołowy aromat, który rozgrzewa, gdy jest stosowany w mieszance. Więcej

Pietruszka(Petroselinum sativum)

Olej pietruszkowy jest pozyskiwany z zielonych liści i aromatycznych nasion pachnącego dwuletniego zioła Petroselinum crispum, które rośnie w wiejskich Indiach. Nasiona faktycznie zawierają najwięcej olejku eterycznego, chociaż cała roślina, w tym jej liście, może być używana do produkcji olejku eterycznego.

Pochodząca z regionu śródziemnomorskiego pietruszka jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej stosowanych ziół, zarówno do dekoracji, jak i do gotowania, ze względu na swoje głęboko zielone, faliste lub kędzierzawe liście. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa petros, oznaczającego kamień, gdyż roślina ta często rośnie na terenach skalistych. Jako zioło kulinarne ma wiele znanych korzyści, w tym zdolność do łagodzenia żołądka i oferuje pewne remedium na problemy z drogami moczowymi.

Zastosowanie olejku pietruszkowego

Olejek eteryczny z nasion pietruszki stosowany jest jako składnik mydeł, kosmetyków, detergentów, wód kolońskich i perfum, zwłaszcza męskich. Ma również zastosowanie aromaterapeutyczne i jest wykorzystywany w leczeniu różnych chorób, w tym żółtaczki i malarii. Olejek eteryczny z nasion pietruszki ma również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, które mogą pomóc w leczeniu pryszczy, trądziku i infekcji skórnych, a także w dezynfekcji porów. Olej z pietruszki również stopniowo pomaga zmniejszyć widoczność zmarszczek, a także zapobiega ich powstawaniu. Ten olejek eteryczny jest również przydatny w zarządzaniu drobnymi bólami i stanami zapalnymi, zmniejszając występowanie niepożądanych problemów bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych oraz łagodząc niepożądane skurcze mięśni.

Emocjonalnie i energetycznie, olejek eteryczny z nasion pietruszki pomaga promować równowagę i spokój dla umysłu, ciała i ducha. Ten olejek eteryczny uspokaja niespokojny umysł i może pomóc w promowaniu relaksu, zwłaszcza jeśli ktoś czuje się niecierpliwy lub szczególnie zestresowany.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olejek może być stosowany do wzbogacenia kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml