Olej cytrynowy - 100% naturalny olejek eteryczny 10 ml

Cena
23 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
7326

Dostępny
ks

Olejek cytrynowy jest najczęściej stosowany w produktach czyszczących, ale także zmniejsza ból i stany zapalne. Jest również stosowany w produktach kosmetycznych. Więcej

Olejek cytrynowy (Citrus limonum) 10 ml

Nasz ekologiczny olejek eteryczny z cytryny jest tłoczony na zimno z jasnożółtych skórek świeżo zebranych owoców cytrusowych uprawianych w słonecznych sadach indyjskiego krajobrazu. Dzięki świeżemu, orzeźwiającemu i magicznie słodkiemu zapachowi cytryny olejek cytrynowy jest pożądanym dodatkiem do kolekcji olejków eterycznych i perfum.

Podobnie jak większość innych olejków ze skórki cytrusowej, limonen jest dominującym składnikiem olejku cytrynowego, z kilkoma innymi orzeźwiającymi substancjami terpenoidowymi w niskich stężeniach, które nadal nadają aromatowi charakterystyczny aromat.

Nasz olejek cytrynowy nie zawiera Bergapten (FCF) - jest bezpieczny do stosowania w pielęgnacji skóry bez światłoczułości. FCF (bez furanokumaryny) to skrót używany do wskazania, że związki chemiczne powodujące skrajne uczulenie skóry na światło słoneczne zostały usunięte. V.W przypadku oleju cytrynowego specyficzną furanokumaryną jest Bergapten.


ZALETY ZASTOSOWANIA OLEJU


Olejek eteryczny z cytryny jest często stosowany w produktach czyszczących, które wykorzystują czyszczący charakter cytryn do skutecznego czyszczenia i rozjaśniania przestrzeni. Oprócz tego, że jest wyjątkowym wyborem do czyszczenia, olej cytrynowy jest również potężnym wyborem do formułowania kompozycji, które zmniejszają bakterie i pomagają w czyszczeniu drobnych infekcji, a także zmniejszają ból i stany zapalne.

Olejki eteryczne z cytryny są również powszechnie stosowane w produktach kosmetycznych, szczególnie tych związanych z pielęgnacją skóry . Ma silne działanie przeciwutleniające i przeciwstarzeniowe; i skutecznie zmniejsza uszkodzenie wolnych rodników komórek skóry i tkanek.

Emocjonalnie i energetycznie olejek cytrynowy przynosi mieszankę iskier i może pomóc podnieść chmurę depresji lub złagodzićnapięcie emocjonalne.

Działa niezwykle uspokajająco , zwłaszcza po dodaniu do dyfuzora i stosowaniu w aromaterapii. Olejek cytrynowy może również pomóc w utrzymaniu czujności i poprawić koncentrację . Ma zdolność przywracania umysłu poprzez tworzenie pozytywnego myślenia i eliminowanie negatywnych emocji.

Parametry

Terpeny limonen, linalool, myrcen, ocimen
Tom 10 ml