Magnolia - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pěstík

Dostępność
Produkt nie jest już w ofercie

Producent
Pěstík

Kod produktu
8244

Magnolia ma intensywnie bogate, zmysłowe nuty kwiatowe ułożone pod aksamitnymi, miękkimi, waniliowo-słodkimi i ziemistymi nutami przypominającymi herbatę. Dry down to prawdziwa symfonia zapachów - bogate, słodkie nuty kwiatowe i herbaciano-siankowe oraz nutki tytoniu. Więcej

Magnolia(Magnolia champaca)

Magnolia ma najbardziej wyjątkowy, uwodzicielski, egzotyczny zapach kwiatowy, jaki można sobie wyobrazić - zupełnie niepodobny do żadnego innego kwiatu.

Kwiaty Champaca są głęboko pomarańczowo-żółte, ale różnią się kolorem w zależności od lokalizacji i warunków uprawy. W wielu rejonach, gdzie kwitnie, kwiaty są wykorzystywane do celów ozdobnych i do kultu w świątyniach. Bo kwiaty od dawna mają znaczenie kulturowe w dewocyjnych rytuałach Indii.

Zastosowanie olejku magnoliowego

Kwiaty Champaca były, i nadal są, powszechnie używane do wytwarzania attaru - uważanego za święty zapach - poprzez destylację olejku z kwiatów bezpośrednio do pojemnika zawierającego olejek eteryczny z drzewa sandałowego. Jest bardzo wydajny i wystarczy niewielka ilość, świetnie sprawdziłby się jako utrwalacz perfum.

Bardzo ciekawy i przyjemny zapach sprawia, że jest to doskonały naturalny zapach, który można dodać do dekadenckich mydeł, balsamów, bomb kąpielowych, naturalnych perfum i makijażu. Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym Champaca zwiększa produkcję kolagenu i chroni skórę przed szkodliwym działaniem środowiska i szybkim starzeniem się. Magnolia posiada również właściwości przeciwzapalne , a także działa odświeżająco, nawilżająco i regenerująco na skórę.

W aromaterapii zapach Magnolia champaca jest dobrze znany ze swoich uspokajających zdolności. Jennifer Peace Rhind sugeruje w swoich książkach, że Champaca ma relaksujący, euforyczny wpływ na ciało, być może podobny do jaśminu lub neroli. Uwodzicielski i piękny zapach tworzy niebiańską atmosferę, która uspokaja, relaksuje i ożywia umysł po stresującym dniu.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olej może być stosowany do wzbogacenia kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml