Kakao - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pěstík

Cena
34 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8195

Dostępny
ks

Dzięki bogatemu, słodkiemu i czekoladowemu aromatowi przypominającemu najlepszą ciemną czekoladę, masło kakaowe może być używane do dodania poczucia intrygi do perfum. Więcej

Kakao (Theobroma cacao)

Olej kakaowy, znany również jako Cocoa Absolute, jest pozyskiwany z surowych, suszonych ziaren drzewa Theobroma cacao.

Kakao nazywane jest pokarmem bogów, nawiązując do wielorakich korzyści płynących z jego ziaren. Jest bogaty we flawonoidy, związki antyoksydacyjne wytwarzane przez rośliny, aby zapobiec przedwczesnemu rozpadowi ich komórek, spowodowanemu przez ekspozycję na czynniki atmosferyczne, takie jak powietrze, ciepło i światło słoneczne.

Zastosowanie masła kakaowego

Masło kakaowe ma szerokie zastosowanie, między innymi w aromaterapii i w kosmetykach DIY. Jego bardzo ciekawy i przyjemny zapach sprawia, że jest to doskonały naturalny zapach, który można dodać do dekadenckich mydeł, balsamów, bomb kąpielowych, naturalnych perfum i makijażu. Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym zwiększa produkcję kolagenu i chroni skórę przed szkodliwym działaniem środowiska i szybkim starzeniem się.

W aromaterapii kakao jest znane z otwierania czakry serca, uzdrawiania na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Ten niebiański i uspokajający olejek afrodyzjakowy jest doskonałym aromatem podnoszącym na duchu i inspirującym zmysłową kreatywność.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olej może być stosowany do wzbogacenia kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml