Bazylia - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pěstík

Cena
33 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8199

Dostępny
ks

Olejek bazyliowy ma żywy, ostry zielony, słodki ziołowy aromat. Jest szeroko stosowany w perfumerii naturalnej ze względu na swój złożony świeży zielono-ziołowy charakter i bogate balsamiczne podteksty. Więcej

Bazylia(Ocimum basilicum)

Olejek eteryczny ze słodkiej bazylii jest destylowany parą wodną z delikatnych, pięknie aromatycznych liści rośliny Ocimum basilicum, która rośnie w bujnych himalajskich dolinach Indii.

Olejek bazyliowy, znany również jako "słodka", "prawdziwa" i "europejska" bazylia, należy do chemotypu Linalool. Szczególnie chemotyp Linalool okazał się słodszy i uznany za najbezpieczniejszy ze wszystkich odmian bazylii do użytku lokalnego. Linalool jest dominującym składnikiem chemicznym w tym rodzaju bazylii i nadaje olejkowi chłodny, subtelny drzewny charakter. W mniejszym procencie obecny jest również Methyl Chavicol (Estragole), składnik odpowiedzialny za łagodne, anyżowe nuty.

Zastosowanie olejku bazyliowego

Olejek eteryczny z bazylii ma szeroki zakres zastosowań, od wyostrzania stanu psychicznego do łagodzenia zmęczenia. Oprócz pomocy w łagodzeniu niepożądanych skurczów mięśni (przeciwzapalne), olejek eteryczny z bazylii jest przydatny w zmniejszaniu łagodnego bólu i stanu zapalnego (przeciwbólowe). Ogranicza obecność niepożądanych bakterii lub rozwój pleśni (antybakteryjne). W pielęgnacji skóry skuteczne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne oleju bazyliowego pomagają również w kontrolowaniu ognisk trądziku i pryszczy. Może być również stosowany w leczeniu ukąszeń owadów i chorób skóry, takich jak łuszczyca. Bogate źródło flawonoidów i przeciwutleniaczy, olejek eteryczny z bazylii działa również jako skuteczny środek przeciwstarzeniowy, który napina skórę, zwalczając uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki i stres oksydacyjny. Zapobiega pojawianiu się na skórze zmarszczek, drobnych linii i plam starczych.

W aromaterapii olejek eteryczny z bazylii jest stosowany do przywracania czujności umysłowej i zwalczania zmęczenia, ponieważ jest naturalnym środkiem pobudzającym. Ten olejek eteryczny jest niesamowicie podnoszący na duchu i jest bardzo czczony w Ajurwedzie ze względu na jego zdolność do nadawania siły umysłowej i wyostrzania umysłu. Podnoszący na duchu zapach olejku eterycznego z bazylii może być wdychany w celu złagodzenia bólu głowy, uspokojenia i ukojenia.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olejek może być stosowany do wzbogacenia kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml