Andiroba - 100% naturalny olejek eteryczny (10ml) - Pistacja

Cena
54,20 zł

Producent
Pěstík

Kod produktu
8234

W ciągu 5 dni Śledzić dostępność
ks

Bogaty, lekki, kremowy olej, który jest szeroko stosowany przez rdzennych mieszkańców północnego regionu Brazylii. Ma właściwości podobne do oleju nimbowego: ma lekko gorzki smak i ziemisty aromat, który można przypisać grupie terpenowych związków chemicznych zwanych meliacynami. Więcej

Andiroba(Carapa guianensis)

Olej Andiroba, zwany również popularnie olejem krabowym lub olejem carapo, jest tłoczony na zimno z nasion Carapa guianensis, pochodzącego z tropikalnych lasów Amazonii.

Zastosowanie olejku Andiroba

Andiroba zawiera wysoki poziom niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega 6 i 9, witaminę E i fitosterole roślinne, dzięki czemu jest silnym składnikiem przeciwutleniającym, który wspomaga tworzenie kolagenu i zwalcza uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki, co jest jedną z przyczyn oznak starzenia. Dzięki silnym właściwościom przeciwzapalnym, olej Andiroba pomaga zmniejszyć zaczerwienienia, plamy i inne stany zapalne skóry, takie jak egzema i łuszczyca. Olej Andiroba ma doskonałe właściwości penetrujące i wyjątkową aktywność nawilżającą, dzięki czemu idealnie nadaje się jako olejek do masażu.

Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i antyseptyczne, olej Andiroba jest również szeroko stosowany w wielu produktach do pielęgnacji włosów, aby kontrolować wydzielanie sebum, promować zdrową skórę głowy, nawilżać pasma, dodawać naturalnego połysku i pomagać w układaniu włosów.

Jak używać

Olejek nadaje się do stosowania w aromaterapii.

Olejek może być stosowany do wzbogacania kremów kosmetycznych, do kąpieli lub masażu.

Jest to produkt kosmetyczny, nie przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Parametry

Tom 10 ml