Early Pearl należy do rodziny "Early" Sensi Seeds (inni członkowie to Early Skunk i Early Girl) i została specjalnie wyhodowana w latach 80-tych. Jej skład genetyczny jest ściśle tajny, ponieważ nigdy nie został upubliczniony przez producenta, więc możemy tylko spekulować, jak i dlaczego powstała. Ale przynajmniej wiemy, jaka może być zawartość THC, która wynosi od 15 do 24%.

Najczęstsze efekty Early Pearl to kreatywność, zdolność koncentracji i relaks. Ze względu na silną potrzebę koncentracji, osoby mogą uznać nawet całkiem normalne i nieciekawe rzeczy za niezwykle atrakcyjne i niezwykłe.

Efekty terapeutyczne

Ze względu na fakt, że Early Pearl obfituje w zdolność do wspomagania koncentracji, jest odpowiedni dla osób z zaburzeniami uwagi. Ponadto może nieco ukierunkować i pomaga w depresji. Jeśli skupimy się wyłącznie na korzyściach z fizycznego punktu widzenia, Early Pearl zmniejsza bóle głowy i pomaga w problemach trawiennych, ponieważ ma działanie przeciwzapalne.

Negatywne skutki

Nie odnotowano żadnych krytycznych skutków ubocznych, ale wykazano, że Early Pearl powinny unikać osoby podatne na ataki paniki i paranoję.