Wszystko na temat zakupów

 • Jakie są opcje płatności

  Karta płatnicza - poprzez HIPAA (bramka płatności)

  Przelewy bankowe - w CZK lub EUR

  COD - gotówka przy odbiorze

  Bitcoin - anonimowe płatności online w walucie BTC

  Więcej na temat płatności

 • Jakie są opcje wysyłki

  Poczta Czeska - od 69 CZK, odbiór w ciągu 14 dni w urzędzie pocztowym

  Kurier - od 69 CZK, awizo elektroniczne + 2 próby dostawy

  Odbiór prywatny (punkt wydawania przesyłek) - od 39 CZK, Luhaczowicach lub z punktów dystrybucji

  Więcej na temat dostawy

 • Jak pakujemy paczki

  Przesyłki pakowane są w koperty bąbelkowe A5. Nie drukujemy logo sklepu na listach przewozowych ani nazwy witryny sieci Web URL. Paczki wysyłane są jako ogrodnictwo Semena-rostliny.cz . Szanujemy Twoją prywatność.

 • Jakość i konserwacja nasion

          Nasiona konserwujemy przy stałej temperaturze 6-7 stopni Celsiusza. Niższa temperatura i suchy klimat w kombinacji z dobrą              genetyką zapewnią kiełkowanie aż na 5 lat. Wszystkie nasiona, które znajdują się w magazynie są stare maksymalnie rok. W                  większości mają one 2-3 miesiące a proces kiełkowania przedstawiony producentem wynosi od 95-99% (tzn., że kiełkuje 19                    nasion z 20). Nasiona tak mogą być przechowywane w dobu przez dłuższy okres czasu.

 • Jaki jest status mojego zamówienia

  Jeśli masz konto, wtedy status swojej przesyłki, możesz sprawdzić po zalogowaniu się tutaj

  Jeśli nie jesteś zarejestrowany, aby śledzić status przesyłki musisz przejść do śledzenia zamówień

  Jeśli chcesz uzyskać numer paczki w celu śledzenia przewoźnika, prosimy o kontakt z nami.

 • Mam problem z dostawą

  Jeśli nie otrzymiesz informacji o wysyłce towarów do 2 dni roboczych, możesz się z nami skontaktować. Jeśli jesteś klientem ze Słowacji, maksymalny okres oczekiwania wynosi do 5 dni roboczych.

  W kontakcie prosimy podać swój adres i numer telefonu w celu sprawdzenia prawidłowości danych.

 • Prywatność w e-sklepie

  Twoje dane podawane przy zamawianiu (nazwisko, adres) są szyfrowane - 128-bitowe szyfrowanie SSL. Dane te są wykorzystywane wyłącznie do dostaw towarów i nie będą przekazywane osobom trzecim. Dbamy o bezpieczeństwo twoich danych w sklepie.

 • Prawodawstwo

  Należy pamiętać, że nie wolno nam udostępniać i dostarczać nasion przeznaczonych do produkcji narkotyków. Również nie możemy doradzać, jeśli jesteś zainteresowany przetwarzaniem konopi z zawartością THC powyżej 0,3%, może to być poważane za przestępstwo z powodu wytwarzania środków odurzających i rozprzestrzeniania narkomanii.

  Sprzedaż nasion konopi jest w pełni zgodna z prawem, ponieważ same nasiona nie zawierają THC.

  Uprawianie konopi zawierających THC do 0,3% jest legalna na powierzchni do 100 hektarów. Uprawa marihuany z zawartością THC powyżej 0,3% jest przestępstwem w uprawie do użytku osobistego i liczba roślin nie może przekroczyć ilości ustawowo określonej. Uprawianie większej ilości roślin i ich dystrybucja może być przestępstwem lub grozi karą finansową.

  Instrukcje uprawy marihuany w tym miejscu odnoszą się wyłącznie do konopi przemysłowych z zawartością THC do 0,3%, które również można znaleźć w sklepie.

  Więcej o prawodawstwie

Wybór towaru

 • Pierwszy wybór nasion

  Wybierasz nasiona po raz pierwszy? Jak wybrać pomoże Ci następujący artykuł

 • Słowniczek
  • nasiona feminizowane

   Nasiona konopi o zmienionej strukturze genetycznej. 99% prawdopodobieństwo roślin żeńskich (marihuany).

   plusy: gwarancja żeńskich roślin

   minusy: nie nadaje się do tworzenia własnych nasion i hodowli

   Więcej o feminizacji

   Nasiona feminizowane

   Jednym z największych osiągnięć w zakresie sadzenia roślin rolniczych dwupiennych jest pojawienie się nasion feminizowanych. Te nasiona zostały opracowane, aby hodowcy nie musieli odróżniać roślin męskich od roślin żeńskich, a tym samym, żeby ułatwić im pracę. Męskie rośliny produkują i eliminują pył, który doprowadza do zapylenia roślin żeńskich. Feminizowane nasiona konopi są produkowane z wybranych roślin żeńskich i zostały poddane wahaniom temperatur. Te nasiona spowodowały, że rośliny wytwarzają żeńskie kwiaty. Pyłek z kwiatów męskich zostaje gromadzony i wykorzystywany do zapylania kwiatów żeńskich - w celu zapewnienia produkcji nasion, które zawierają męskie chromosomy. Bez męskich chromosomów z nasion feminizowanych rosną tylko żeńskie rośliny, z bardzo niewielkim procentem hermafrodytów.

   Przy uprawie konopi, jednak mają znaczenie zarówno męskie, jak i żeńskie kwiaty. Jednak w tych nasionach, częstość występowania roślin męskich jest znacznie mniejsza niż u klasycznych standartyzowanych nasionach konopi.

   W początkowym stosunku hodowli roślin - żeńskie rośliny stanowią około 80%, czyli ciągle lepszy wynik niż u męskich i żeńskich roślin klasycznych nasion konopi, gdzie stosunek ten wynosi około 50:50.

   W ciągu ostatniej dekady doszło do wiele ulepszeń. Plantatorzy nasion konopi zrobili wszystko po to, aby osiągnąć usunięcie roślin męskich z nasion i w 99% zagwarantować tylko rośliny żeńskie.

   Tworzenie feminizowanych nasion konopi jest stosunkowo prostą sprawą. Wystarczy użyć jedną z odmian, aczkolwiek udoskonalenie technik hodowli roślin jest trochę bardziej skomplikowana i może potrwać wiele lat, zanim osiągnie się wystarczająco wysoki wskaźnik sukcesu. Więcej na temat feminizacji

   White Widow to odmiana, która stała się jedną z pierwszych sztucznie wyhodowanych nasion poruszających się w przyzwoitych cenach. Produkuje bardzo niskie procento roślin - hermafrodytów i do dziś jest bardzo popularna. Jednak hodowcy konopi są w pełni świadomi, że nadmierne obciążenie środowiska może spowodować pojawienie się kwiatów męskich na koszt wyhodowanych żeńskich roślin z tych feminizowanych nasion. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego faktu jest stałe utrzymywanie stabilnego, w którym znajdują się rośliny.

  • Samokwitnące nasiona

   Samokwitnące nasiona a także autoflowering, są genetycznymi odmianami marihuany Ruderalis. W przeciwieństwie do innych gatunków rośliny konopi automatycznie przechodzą w rozkwit, niezależnie od pory roku. Nie potrzebują więc stymulacji do kwitnienia. Rozkwit zaczyna się automatycznie, około 21 dni po siewie. Mogą rozwijać się w każdej porze roku nie czekając na standardowy sezon, czyli od września do października.

   Zalety: szybkie przejście do kwitnienia, niezależność od sezonu

   Wady: szybki wzrost = większe zużycie składników odżywczych, niższa wysokość około 75 cm

   Więcej o odmianach konopi

   Nasiona samokwitnące 

   Nasiona samokwitnące rosną bardzo szybko z minimalnym wysiłkiem. Odmiany te zaczynają kwitnąć już około 8 tygodni po kiełkowaniu. Niektórzy hodowcy specjalizują się w uprawianiu szybko kwitnących nasion, np. Easy Bud. Ta specjalna odmiana nasion autoflowering dojrzewa już 56 dni po wykiełkowaniu nasion. Faza wzrostu trwa zaledwie 7 tygodni. Rośliny charakteryzują się przyjemnym zapachem i wysokim wzrostem.


   Odmiany Autoflower najlepiej uprawiają się w pół litrowym pojemniku. Samokwitnące nasiona są umieszczane w pojemnikach tylko podczas kiełkowania (ale mogą być wysadzone i bezpośrednio).

   Dla tych nasion stosuje się w Holandii ten sposób uprawiania: zgodnie z naszym doświadczeniem, najlepiej wygrzewać nasiona przez 48 godziny w wodzie w temperaturze pokojowej. Po tym okresie powinny być widziane wystające białe kiełki z nasion. Teraz kiełki trzeba przemieścić na ciepłe i ciemne miejsce, gdzie będą około 48 godzin. Po tym powinieneś  zobaczyć rosnące korzenie. Ostrożnie przenieś kiełki do doniczek wysypanych perlitem lub glebą. Nasze doświadczenie pokazuje, że jeśli glebę przykryjemy przezroczystą folią, przyspieszymy trochę kiełkowanie. Staraj się, aby nasiona były wilgotne (rozpylana mgiełka), nie używaj zbyt dużej ilości wody, gdyż ogranicza to proces wzrastania korzeni. Jeśli sadzonki będą miały odpowiednie korzenie (4-5 cm) mogą być przeniesione do większego pojemnika. W ciągu najbliższych 6-8 tygodni będzie trzeba obserwować i użyzniać odmianę według potrzeby. Więcej informacji na temat odmian autoflower w artykule TUTAJ .

  • Regularne Nasiona

   Regularne lub standaryzowane nasiona są sztucznie uprawianymi nasionami konopi. Prawdopodobieństwo rośliny żeńskiej (marihuany) wynosi około 50%.

   Plusy: najlepsze genetyki, wyższa wydajność, możliwość sztuctnej uprawy oraz tworzenie nowych nasion

   Minusy: prawdopodobieństwo roślin płci żeńskiej  do płci męskiej około 50/50

   Więcej w artykule nasiona feminizowane x nasiona regularne 

   Regularne nasiona konopi

   Seed konopie występują w tzw. standaryzowanej formie. - To znaczy, że bez jakiejkolwiek modyfikacji lub innej hodowli. Regularne nasiona w dużej ofercie były sprzedawane w 2009 roku, ale po następieniu feminizowanych nasion, ich znaczenie zmalało. Standaryzowane nasiona są te, które nie zostały zmodyfikowane tak, aby miały wyłącznie hormony kobiece roślin. Regularne nasiona są rozszerzone głównie wśród doświadczonych hodowców, ale także wśród osób z ograniczonym budżetem. Prawdopodobieństwo rośliny żeńskiej jest coraz wyższe więc hodowca może przy zakupie 10 regularnych nasiona znacznie zarobić. Nawet i przy minimalnym prawdopodobieństwie jest prawie zawsze gwarantowana pewność kilka kwiatów żeńskich.

  • Indoor

   Uprawiane w pomieszczeniach. Modele konopi odpowiednie do indoor uprawy.

   Więcej o indoorowej uprawie

   Uprawa roślin w pomieszczeniach jest bardzo popularna wśród producentów na całym świecie. Pomieszczenie zapewnia roślinom wiele wygód. Wynik wzrostu tak więc nie zależy od matki natury. Własnym postępowaniem możesz zapewnić aby były spełnienione wszelkie wymagania dotyczące roślin. Istnieje wiele różnych odmian, które są przeznaczone do uprawy w pomieszczeniach. Wybór odpowiedniej to bardzo ważny krok, który ma bezpośredni wpływ na efekt końcowy.

  • Outdoor

   Uprawa na zewnątrz. Modele konopi odpowiednie do naszych warunków klimatycznych na zewnątrz.

   Artykuł na temat outdoorowego uprawiania

   Dla wielu plantatorów wiosna to ulubiona pora roku, ponieważ wtedy rozpoczyna się sezon na rośliny uprawiane na zewnątrz. Dostępny jest duży wybór roślin, które są odpowiednie do uprawy zewnętrznej w każdym klimacie na całym świecie. Do outdoorowej uprawy nadaje się zwłaszcza odmiana konopi Cannabis sativa, która rośnie do wysokości 180 cm. Gatunek Cannabis indica jest uprawiany w Holandii na balkonach, ponieważ nie osiąga takiego wzrostu.


   Uprawa roślin na zewnątrz wymaga uwagi, ponieważ zewnętrzne warunki są dla roślin najbardziej naturalne ale też nieprzewidywalne. Rośliny na zewnętrz mają większą dostawę ilości światła, więc nie trzeba, tutj kłopocić się z unikiem swiatła, z rachunkami za energię elektryczną lub o zmianę cyklu światła... Światło słoneczne zapewnia wiele innych wygód. W przeciwieństwie do uprawy indoorowej - dolna część roślin jest niemal w pełni tak samo rozwinięta jak część górna. Dlatego, że przy uprawie warunki outdoorowe są nie przedwidywalne (zwierzęta, pogoda...), z tego powodu zaleca się uprawiać rośliny w pojemnikach lub w szklarni. Ważne jest, aby zbudować ogrodzenie wystarczająco wysokie oraz aby odwiedzać plantację co najmniej raz za dwa tygodnie lub częściej, ponieważ rośliny należy podlewać regularnie. Jeśli nie masz szklarni, raczej nie uprawiaj hydroponicznie z powodu odparowywania. Podczas poszukiwania odpowiedniego miejsca dla szklarni jest ważne stwierdzić, gdzie słońce świeci najdłużej i najmocniej.
   Istnieją idealne położenia, w których światło rano występuje w zakresie od 4 do 10 godzin, ale najlepiej od 5 do 8 godzin. Oszacowanie jest jednak bardzo trudne, jeśli mieszkasz na północ od 30 ° szerokości geograficznej w kierunku na południe, ponieważ tutaj dni są bardzo krótkie.
   Większość światła może nie dostać się do południowej i południowo-zachodniej strony wzgórza. Korzystne są otwarte tereny na północnej stronie wzgórza, z dobrą ekspozycją na południe. Niektóre książki twierdzą, że rośliny reagują lepiej na słońce rano niż popołudniu, więc jeśli masz możliwość wyboru między tymi dwoma, poranne słońce na pewno sprawdzi się lepiej. Jeśli zdecydujesz się zbudować schronisko dla roślin, skoncentruj się na szklarniach, wiatach lub budynkach o podobnych strukturach. Wewnątrz, ściany powinny być pomalowane białym lub srebrnym kolorem, który odbija światło.

   Podczas przesadzania roślin na zewnątrz (do ogrodu) należy wykopać bardzo głęboką jamę. To pozwoli wam uprawiam o dużo wyższe rośliny. Jeżeli roślina jest głeboko pod poziomem płotu, może wyglądać w okresie zbioru o dużo mniejsza, niż naprawdę jest. Wskazane jest aby korzenie były zawsze chronione jakimś naczyniem, którym jest umieszczona kula korzeniowa. Rośliny uprawiane na zewnątrz zbiornika mają dużo przestrzeni, ale mogą nadmiernie się rozmnożyć! Dla outdoor uprawiania praktyczne są doniczki i pojemniki, ponieważ tak najłatwiej możesz ukryć rośliny przed nieoczekiwanymi odwiedzinami lub inną sytuacją taką jak: grad, pożar, itd.

   Outdoor nasiona marihuany z menu nie są przeznaczone do uprawiania. Nasiona konopi są wyłącznie do celów kolekcjonerskich. Zasadniczo nie zaleca się uprawiać nasion konopi z powodu możliwych naruszeń prawa obowiązującego w Republice Czeskiej.

  • model

   Model w języku angielskim, nazwa "strain" oznacza hodowlane konopi tej samej genetyki. Każdy szczep ma swoje własne cechy, takie jak wysokość, ekspansywność, zawartość substancji, wielkość liści, kolor, długość kwitnienia, długość wzrostu itp. Modele o tej samej nazwie, jednak mogą różnić się między sobą w zależności od swoich producentów, zwłaszcza zawartością THC i kiełkowaniem nasion.

   Na przykład: White Widow - typowy jest jego biały wygląd (THC), purple - fioletowy kolor liści.

  • wydajność

   Wydajność oznacza zbiór marihuany z rośliny konopi. Określa się wtedy gdy roślina jest mokra, czyli świeża. O ile nie zaznaczono inaczej, określa się liczbą gramów na jeden metr kwadratowy, przy uprawianiu indoor.

  • sativa

   Cannabis sativa. Formowanie rośliny jest cieńsze, ale wyższe, około 1,5 m wysokości, ale może mieć nawet aż 3 metry. Posiada znaczną zawartość THC, i są bardziej pobudzające.

   Więcej na temat konopi

   Konopie Cannabis Sativa są przeciwieństwem do Cannabis Indica, które mają znacznie mniejsze liście, silniejszą łodygę, oraz szybciej rosną i dojrzewają. Konopie Cannabis Sativa rosną znacznie wolniej niż Cannabis Indica, ale są w stanie osiągnąć wysokość ponad 200 cm w jednym sezonie. Pierwotnie występowały w Kolumbii, Meksyku, Tajlandii i Azji Południowo-Wschodniej. Posiadają one zazwyczaj niższą ilość chlorofilu i pigmentu (jaśniejszy zielony kolor), które chroni rośline przed nadmiernym słonecznym promieniowaniem. Odmiana ta wymaga w porównaniu z konopiami indyjskimi więcej światła. Chociaż kiełkują i kwitną dłużej to ich wydajność jest zwykle niższa, ale zawartość THC jest bardzo wysoka. Tajskie konopie osiągają wysokość ponad 200 cm i są bardziej odpowiednie do outdoor uprawy. Wpływ cannabis sativa często charakteryzuje się jako pobudzający i bardzo energiczny. Przede wszystkim wpływa na mózg i daje poczucie optymizmu. Zapewnia również ulgę od bólu. Nasiona nie są przeznaczone do kiełkowania i później do uprawiania. Nasiona są pakowane w opakowaniach do celów kolekcjonerskich. Uprawa konopi jest wg prawa Republiki Czeskiej zabroniona.

  • indica

   Konopie indyjskie - Cannabis Indica. Tworzą mniejsze i gęstsze rośliny, ok. 1m wysokości. Koncentrują się one na zawartości substancji i stosuje się je jako lecznicze konopi. Mają bardziej uspokajające działanie.

   Więcej na temat w artykule sativa vs indica

   Cannabis indica pochodzi z krajów, które wytwarzają haszysz - Afganistan, Maroko i Tybet. Są to rośliny mniejszej postury, o szerokich liściach i ciemnym zielonym kolorze. Po kwitnieniu, są już dojrzaałe w ciągu w 6-8 tygodni. Kwiaty mają silny ziemisty smak i słodki owocowy aromat. Dym z konopi jest zwykle ciężki, powodujący łagodną senność, ze względu na ilość zawartości THC. Cannabis indica ma krótszy okres wegetacji. Liście zawierają więcej barwników chlorofilu, więc są ciemniejsze. Wydajność jest również wyższa. Indyjskie konopie zapewniają relaks i ogólne poczucie spokoju i pogody ducha. Zapewniają również całkowite zrelaksowanie ciała i często są stosowane w leczeniu bólu. Otrzymane hybrydy wykazują typowe cechy obu odmian. Nasiona Cannabis nie są przeznaczone do kiełkowania, a następnie hodowli. Nasiona są pakowane w pojemniki do celów kolekcjonerskich. Uprawa konopi wg. prawa Republiki Czeskiej jest zabroniona.

  • THC

   THC - tetrahydrokannabinol - najbardziej znana substancji konopi. Jako jedyna jest regulowana prawem a to do 0,3% w roślinie. Specjalnie uprawiane konopi mogą zawierać od 7 do 25% THC.

   Ma znaczny wpływ pobudzający.

   Więcej na temat substancji czynnych w konopiach

  • CBD

   CBD - kanabidiol - jest drugim najważniejszym składnikiem marihuany, w większości krajach jest ale ciągle zakazanym. Modele o wysokiej zawartości CBD są hitem w ostatnich latach. Mają mocne zastosowanie w medycynie. Marihuana zawiera do 1% CBD, ale niektóre modele mają 1,5%. Specjalnie uprawiane modele konopi CBD zawierają 5% tej substancji, zawsze na koszt THC.

   Ma znaczący wpływ uspokajający.

   Więcej na temat substancji czynnych w konopiach

 • Opcje wyszukiwania w katalogu

  W kategorii nasion marihuany można stosować filtrowanie w zależności od tych kryteriów:

  • Pomieszczenie - outdoor | indoor | szklarnia
  • Gender - Feminizowane nasiona | Regularne
  • Opakowanie - liczba nasion w oryginalnym opakowaniu
  • Producent - bank nasion
  • Rodzaj kwitnienia - autoflowering | normalne nasiona
  • Genotyp - Cannabis sativa | indica
  • Wysokość - mała | średnia | duża
  • Długość kwitnienia - czas rośnięcia od nasion po kwiat
  • Plon - zawartość marihuany z rośliny
  • Smak i zapach - zapach i smak genetyki
  • Efekt - uspokajające lub pobudzające efekty
  • Nagrodzenie - z lub bez
  • Zawartość THC - najwyższa możliwa THC w roślinie
  • Zawartość CBD - CBD średnia zawartość w roślinie
  • Leczenie - w zależności od zastosowania marihuany
  • Trudność - mała | średnia | duża

 • Opakowania nasion

  Próbki opakowań każdego producenta

  semena paradise seeds

  semena dinafem

  semena green house

  semena sensi seeds

  semena royal queen seeds

  semena Fair seeds

Uprawa

 • Kiełkowanie nasion

  Standaryzowana procedura kiełkowania nasion

  • kiełkujące nasiona umieść w pomieszczeniu o stabilnej temperaturze 20 stopni Celsjusza.
  • używaj pH gleby ± 7,0. - gleba nie może być zbyt sucha ani zbyt wilgotna.
  • do żyznej gleby zasadź nasienie około 5 mm głęboko. - Po zasianiu lekko dociś rękami ziemię - to dopomoże kiełkowaniu.
  • opryskuj glebę lekko wodą. - Zakryj pojemnik przeźroczystą pojemnik lub użyj plastikowych kubków przeznaczonych do tego celu, aby osiągnąć optymalnego efektu cieplarnianego.
  • Po 1-10 dniach, nasiona wyrosną na powierzchnię. Teraz zdejmij folię lub plastikową osłonę.
  • regularnie podlewaj ziemię wodą i poczekaj, aż górna warstwa wyschnie, a następnie podlej ponownie.
  • Po 1-2 tygodniach sadzonki są wystarczająco silne, aby następnie umieścić je w większej doniczce.

  Bardziej szczegółowy opis sposobu kiełkowania.

 • Problemy przy precesie rośnięcia konopi

  Problemy kiełkowania - najczęstsze błędy przy kiełkowaniu

  Problemy z sadzonkami rośliny do 10 cm = powikłanie

  Problemy ze substancjami odżywczymi - żółknięcie liści, plamy na liściach, więdnięcie

  Problem z korzeniami - zgnilizna korzeni, zapach korzeni

  Najczęściej występujące szkodniki 1  - mszyce, roztocza, muszki, wszy, ślimaki, wirus tytoniowy

  Najczęściej występujące szkodniki 2 - gąsienice, robaki, zwierzęta leśne + grzyby

 • Procentualne kiełkowanie nasion

  Nasiona uprawianych gatunków konopi mają zdolność do kiełkowania w zależności od producenta 90% - 100%. W przypadku konopi przemysłowych wskaźnik kiełkowania jest niższy, około 60%.

 • Co do uprawy

  Przejdź do Przewodnik uprawy indoor i outdoor.

  Kompletne informacje o uprawie konopi przemysłowych od nasienia aż po zbiory.

  Więcej artykułów na temat uprawy