W ubiegłym roku do kin trafił film dokumentalny zatytułowany The Year of Cannabis . Sam film trwał 2 lata (2010-2012) i odbył się w Czechach i Izraelu . Jana Hrnčíř (producent, scenarzysta) spotkał się z Rickiem Simpsonem , mężczyzną ściganym w Kanadzie za posiadanie i handel marihuaną. W Republice Czeskiej organizuje dyskusje, w których wskazuje na lecznicze efekty marihuany i przedstawia przypadki wyleczonych ludzi.

Jan Hrnčíř wpłynął na to spotkanie tak bardzo, że uważa to za fatalne. Zdecydował się nakręcić film z własnych środków , wskazując prawdę o marihuanie i podkreślając jego cudowne efekty lecznicze.

Dokument daje nam wgląd w trudne losy pacjentów cierpiących na poważne choroby, takie jak rak czy stwardnienie rozsiane . Ci ludzie wykraczają poza prawo, ponieważ czeskie ustawodawstwo nie popiera ich potrzeb. Ryzykują swoją swobodę w uprawie roślin i obsłudze produktów z konopi tylko dlatego, że szukają lepszego życia.

Powiązany obraz

Tutaj spotykamy Evę Sharoun , która emocjonalnie opisuje swój smutny los. Bógel walka z rakiem. Kolejnym poważnie chorym jest Milan Spacek , który cierpi na raka szpiku kostnego i odrzuca przeszczep. Jedynym lekarstwem, które przynosi mu ulgę, są tak zwane Łzy Feniksa . Ich produkcja jest również udokumentowana w filmie. Pozostali dwaj pacjenci cierpią na stwardnienie rozsiane, Philip Polivka , który był chory w wieku 27 lat i teraz uczy się chodzić ponownie i Ivana Rosová , która jest chora od 30 lat.

W filmie występują także psychoterapeuta, uzdrowiciel i rewolucjonista Dušan Dvořák , który bada lecznicze działanie konopi od 2000 roku. Nagranie obejmuje także proces Dvořáka, w którym oskarżono go o uprawę konopi. Został skazany na 30 miesięcy z 3-letnią kadencją. Inne równie ważne postacie to uzdrowiciel i chemik Libuše „Bushka” Bryndová , psycholog kliniczny Pjér la šé'z, naukowiec Lumír Hanuš, którego stanowisko znajduje się w Izraelu. Ta osoba odkryła pierwszy endokannabinoid w ludzkim ciele. Film ukazuje szklarnię w Izraelu, Canna Doc, gdzie bardziej przychylne nastawienie Izraela jest wyraźnie podkreślone niż w naszym kraju. Pacjenci otrzymują bezpłatnie produkty z konopi indyjskich dostosowane do ich licencji.

Film zawiera również wywiady z, na przykład, szefem Komendy Narkotykowej, ministrem spraw wewnętrznych Radkiem Johnem i ministrem zdrowia , zdjęć zMarch of the Million Marijuana March 2010 lub tzw. Cannabis Revolution .

Powiązany obraz

Kreatywny zespół:

Reżyser: Petr Slabý

Producent: Jan Hrnčíř

Dramaturgia: Ivan Arsenjev

Reżyser fotografii: Jaromír Kačer

Redaktor: Lucie Haladová, Viktor Schwarcz jr.

Dźwięk: Michal Gabor, Michal Holubec

Oryginalny pomysł: Jan Hrnčíř

Scenariusz: Jan Hrnčíř, Petr Slabý, Pjér la šé´z

Wniosek:

Film ma na celu wyróżnienie konopi jako rośliny leczniczej , dla człowieka i jego praw w jego decyzjach zdrowotnych. Z drugiej strony wskazuje na absurdalność czeskiego prawa, które nie pozwala chorym na uprawę roślin. Głównym powodem jest biznes. Straciłby stan, straciłby aptekę.

Ogólnie rzecz biorąc, ten film jest bardzo korzystny. Próbuje w pewnym sensie wskazać, że marihuana to nie tylko narkotyk, który jest nadużywany.